Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fizetem a tb-t mégis...

Nem fizetem a tb-t mégis aktív a taj számom?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban szűnt meg a munkahelyem, azóta nem fizettem tb-t. Semmilyen papírt nem kaptam a navtól, ha lekérdezem azt írja a taj számom aktív. Nem igényeltem szociális alapon se semmit.

Valaki van hasonló cipőben? Jövő héten bemegyek a navhoz de gondoltam előbb itt is informálódok.



2021. febr. 20. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy tudom, hogy nem szűnik meg csak ha lemondod, csak ki kell fizetni visszamenőleg.

Barátnőm kiment Angliába, pár év múlva derült ki, hogy elszúrta a papírokat az ügyintéző kisasszony, és nem lett lemondva a tb-je.

Aktív volt úgy is, hogy nem fizette, és utólag ki kellett fizetnie.

2021. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Annak kell ott állni a lekérdezésnél, hogy "létezik és érvényes".
2021. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Majd az orvosnál bejelez, nyugi.
2021. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Nálam az volt, hogy az előző munkahelyem elfelejtett kijelenteni.
2021. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Nálam is az volt. Elfelejtettek évekig kijelenteni, azért volt aktív még akkor is, amikor nem lehetett az. :)


Egyébként is káosz van az új rendszer óta. Egy olyan szervezetre bízták az egészet (NEAK), aki láthatóan nem áll a helyzet magaslatán. Közben a NAV-ot szídják, pedig ők most pont nem tehetnek semmiről.


Ezt úgy kellett volna intézni, hogy előbb szűrjük a polgárokat, helyretesszük, egyeztetjük a tb-jüket, majd amikor minden "tiszta", elindítjuk az új rendszert.


Ami most van: fogalmuk nincs, hogy mi van. Egyik szervnél (NAV) ilyen bejelentések vannak és előírások/törlések (vagy nincsenek, pedig kellett volna), másik szervnél (NEAK) szintén összevisszaság. Egyik nem tud a másikéról, így a kettőből most gyúrtak egy jó nagy sz@rt, amit egyértelműen a polgár fog megszívni, vagy éppen megúszni.

2021. febr. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!