Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hamarosan külföldre költözöm,m...

Hamarosan külföldre költözöm,mi kell ahhoz, hogy ne kelljen egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnem Magyarországon?

Figyelt kérdés
A magyar egészségügy nagyon rossz, nagyon rossz tapasztalataim vannak, szerintem 3ft-ot nem ér, nemhogy 8000ft-ot vagy többet, semmit sem szeretnék fizetni ezért ahogy lehet. Nem lesz azonnal munkám ott,a nyelvtudásom még annyira nem jó.Nem tudom, hogy elég-e ott lakcìmre bejelentkeznem, itt meg ki, hogy működik pontosan.

2021. febr. 21. 08:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
bejelented, hogy kint fizetsz ezentúl.
2021. febr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lesz azonnal munkám ott,a nyelvtudásom még annyira nem jó"


Hát akkor bizony nagy meglepetések fognak érni!!

Ha a magyar egészségügyi rendszerből kijelentkezel (amit nagyon nem tanácsolok, ha kint nem lesz még munkád) akkor külföldön bizony nem ennyit kell fizetned magad után, hanem sokkal-sokkal többet.


A lényeg: ahhoz, hogy külföldi egészségügyi rendszerben légy biztosított, a magyarból ki kell jelentkezni és a külföldibe bejelentkezni, de ha nincs munkahelyed, akkor nagy valószínűséggel csak magánbiztosítást fogsz tudni fizetni - az pedig igen drága lesz.

2021. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
"lényeg: ahhoz, hogy külföldi egészségügyi rendszerben légy biztosított, a magyarból ki kell jelentkezni és a külföldibe bejelentkezni, de ha nincs munkahelyed, akkor nagy valószínűséggel csak magánbiztosítást fogsz tudni fizetni - az pedig igen drága lesz." Köszi, utána járok pontosan majd, hogy mennyit kell fizetni.Ezt jó lenne tudni.Az biztos, hogy a színvonal is sokkal jobb.
2021. febr. 21. 13:54
 4/17 anonim ***** válasza:

"Az biztos, hogy a színvonal is sokkal jobb."


Tekintettel arra, hogy nem írtál országot, erről nem tudok nyilatkozni, de nem feltétlenül van így: külföld Szerbia is, ahol biztosan nem jobb az egészségügy, külföld Dánia is, ahol szintén - bármily megdöbbentő is - de szintén nem jobb az egészségügy és külföld Németország is, ahol viszont tényleg jobb.

2021. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ajánlom szíves figyelmedbe. Némi fontos olvasnivaló a külföldre távozóknak:


[link]

2021. febr. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
"Tekintettel arra, hogy nem írtál országot, erről nem tudok nyilatkozni, de nem feltétlenül van így: külföld Szerbia is, ahol biztosan nem jobb az egészségügy, külföld Dánia is, ahol szintén - bármily megdöbbentő is - de szintén nem jobb az egészségügy és külföld Németország is, ahol viszont tényleg jobb." Nem tudom, hogy milyen fidess kormánypropagandát etettek meg veled tegnap vagy azelőtt de a német, dán, szerb egészségügy is jobb mint a magyar.Európa 35 országából a 33-dik, a román, albánnál még épphogy jobb.
2021. febr. 22. 07:09
 7/17 A kérdező kommentje:

[link]


Szégyen: az utolsók között a magyar egészségügy Európában

Hírszerkesztő|2020.06.15 EGÉSZSÉGÜGYEURÓPARANGLISTA

Szégyen: az utolsók között a magyar egészségügy Európában

Ide vezetett a tízparancsolat-gyógyászat és a vámpírkormány folyamatos forráskivonása: csak Albániában és Romániában rosszabb a helyzet, mint nálunk.



A legfrissebb Euro Health Consumer Index tanulmány adatai szerint 35-ből a 33-ik helyen állunk az egészségügyi ellátás színvonalát illetően – vette észre a HVG.


Figyelem! A tanulmány a 2018-as adatokat összesíti, azóta a helyzet valószínűleg tovább romlott!

2021. febr. 22. 07:10
 8/17 A kérdező kommentje:

"Ajánlom szíves figyelmedbe. Némi fontos olvasnivaló a külföldre távozóknak:



[link]


Köszi az infót,arról írnak csak, hogy mi van munkavállalás esetén, nekem pár hónap kell előtte, amíg a nyelvtudásom felfejlesztem.

2021. febr. 22. 07:14
 9/17 anonim ***** válasza:

4-es vagyok és részben igazad van, kérdező, ugyanis most látom, hogy elkövettem egy súlyos hibát: véletlenül Dániát írtam BELGIUM helyett!!!

Bocsánat, mindenkitől - Dániában tényleg jó az egészségügyi helyzet, Belgiumban viszont nem.

2021. febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
"4-es vagyok és részben igazad van, kérdező, ugyanis most látom, hogy elkövettem egy súlyos hibát: véletlenül Dániát írtam BELGIUM helyett!!!" Belgiumban mitől lenne rossz??? Sokkal magasabb a várható élettartam is!!!
2021. febr. 22. 09:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!