Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen igazolás kell ahhoz ,...

Milyen igazolás kell ahhoz , hogy laktózintolerancia miatt 5 évre visszamenőleg tudjam igényelni az adókedvezményt?

Figyelt kérdés
A papíromra veglegest írtak. Ha jól tudom akkor nem kell évente újítani,de vajon ez elég a visszamenoleges igényléshez?
2021. febr. 21. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. A vegleges az jelenti, hogy nem lesz vege, nem mulik el. (Nax, ha meghalsz, de onnantol az adovisszaigenyles is kevesbe erdekli az embert. :) )

A kezdo idopont az, amikor megallapitottak, hogy az van, azaz a megallapito papir keltezese, onnantol jar az adokedvezmeny.

Ha ez 5 eve volt, akkor 5 evre visszamenoleg kerheted.

Ha tegnapi a papir, akkor ebben a honapban kerheted eloszor.

2021. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a papíron, mikortól áll fenn az állapot? Mert csak akkortól jár.
2021. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok, kettes pontosabban irta, mint en. Bar altalaban ugyanakkor ki is allitjak a papirt, szoval ez a ket datum sokszor megegyezik, de teny, hogy van, hogy nem. :)
2021. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nahát én is így képzeltem el. Több helyen is ezt olvastam, de most már hallottam olyat is , hogy valami vizsgálat ha kimutatja , hogy veleszuletett akkor 5evre visszamenőleg lehet igényelni 🤷🏼‍♀️
2021. febr. 21. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a papírra azt írják, hogy veleszületett, akkor onnantól jár. Viszont ha eddig nem igényelted, akkor öt évre visszamenőleg lehet önrevíziózni.
2021. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4, mindegy, hogy milyen vizsgalat/doktor/rokon mit mond, csak az szamit, ami a szakorvos/haziorvos a hivatalos papirra ir: milyen kodu betegseg, mettol, meddig. :)


Es a pontos korismeret datum szamit. (Nekem is van gyogyithatatlan betegsegem, amit masfel ev utan sikerult diagnosztizalni, addigra tul voltam mar bennfekvo korhazi kezelesen es muteten is, megis az a datum szamit, amikor egyertelmuen diagnosztizalva lett, hogy mi a betegseg, hiaba volt meg elotte is, es van rola csomo papir.)

2021. febr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az orvosi igazolásnak van kötelező tartalmi elemei. Ilyen kötelező tartalmi elem a megállapított és kedvezményre jogosító betegség kezdő és végdátuma.

Az orvosi igazoláson szereplő kezdő dátum hónapjától jár még akkor is, ha veleszületett a betegség. A végdátum lehet egy adott időpont és lehet az, hogy "végleges".


Ha végleges, akkor elég egyszer kérni egy ilyen orvosi igazolást, amíg az SZJA törvényt nem változtatják meg, addig ugyanezzel az orvosi papírral igazolható a kedvezményre jogosultság több adóéven keresztül.


Ha az orvosi igazolásra például azt írják rá, hogy 2002. óta áll fenn a betegséged, akkor is csak 5 évre visszamenőleg lehet adóval kapcsolatosan bármit is érvényesíteni, mivel 5 év az elévülési idő, tehát addig igényelhetsz vissza az államtól és az adóhatóság is addig követelhet Tőled, ha tartozásod lenne felé.

2021. febr. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2021. febr. 22. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!