Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ismerősömmel dolgozunk egy...

Ismerősömmel dolgozunk egy programon, ami a gamereknek hasznos. Ez fizetős lesz. Hogyan zajlik az adózás ez után?

Figyelt kérdés
Az lesz a terv egyenlőre, hogy egy saját weboldalon keresztül Paypalos utalással meg lehet venni tőlünk a programot. Csak nem tudni, hogy lesz-e egyáltalán bevétel.. nem hogy adózzunk a semmire. De ha esetleg beindul az egész és mondjuk jön a bevétel, akkor azonnal rohanni kell jelenteni? :D vagy elég megvárni az adott év adóhónapját vagy mi a neve és akkor bevallani?

2021. febr. 21. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Érdemes lenne egy könyvelővel beszélni ilyenekről, ha már komolyak a szándékaitok.
2021. febr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Az a helyzet, hogy itthon nem úgy működik az adózás, hogy csinálom a dolgot, meglátom, hogy megy-e és ha igen, akkor bejelentem és adózok utána. A bejelentés megelőz szinte mindent. Ezért írják mindenhol, hogy egy vállalkozáshoz kell tőke mindenképpen.
2021. febr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

A terméket/szolgáltatást értékesíteni számlaképesség nélkül tilos.


Tehát, amint bevethető állapotban van a programotok, rohanás van az adóforma intézésére, illetve könyvelő/ügyvéd felkeresése, hogy minden stímmel-e az Európai Unió előírásainak megfelelően.

2021. febr. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Számla?..

Ha felkeresek egy könyvelőt, mennyibe fájna nekem, hogy érthetővé fordítsa ezt a sok szabályt? Én csak pénzzé tenném azt a sok sok éves tapasztalatomat. Eskü könyvelőnek megyek kövi életemben :D..:(

2021. febr. 22. 00:56
 5/11 A kérdező kommentje:
És amúgy mi van akkor, ha csak akkor fordulok a könyvelőhöz és bevalláshoz, ma már (illetve HA EGYÁLTALÁN) lesz bevételem.
2021. febr. 22. 00:58
 6/11 A kérdező kommentje:
*ha már*
2021. febr. 22. 00:59
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Úgy látom nem érted. Addig nem adhatod el a programot, amíg nincs mögötte egy cég/adózási forma, s a terméked eladását bizonylattal/számlával kell alátámasztanod, mely után rögtön adóznod kell.


Egy jó könyvelő segít kiválasztani neked a megfelelő adózási formát, jobb esetben tájékoztat arról, hogy a várt bevételnek megfelelően milyen cégformát érdemes alapítani hozzá.


A legális részének a dologhoz viszont ügyvédre lesz szükség, aki átnézi majd a programot/weboldalt, hogy megfelel-e az EU-s szabványnak megfelelően, melytől megint, nem térhettek el Magyarországon.

2021. febr. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Ha van mellette főállásod, adószámos magánszemélyként nem kerül semmibe, amíg nem termel bevételt. Keress egy könyvelőt.
2021. febr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Éppen 2 game között vagyok :)


Mi ez a nagyon hasznos progi amit elakarsz nekem adni?

JAHHHHHHH, hogy az titok, akkor kösz nem vagyok rá vevő!

2021. febr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Neten gamelni értelmetlen mióta széleskörűen elérhető lag switch rendszereket árulnak, minden platformra, hardveres és szoftveres verzióban is elérhető formában.

Amennyiben erre találna a nemlétező csapatod megoldást, akkor nagyon kevés vásárlód lenne kb. 100 000-ből 1 érdeklődő, 99,999%-a a gamereknek használ ilyent és kiszűrhetetlen. Másrészről a játékgyártók euró milliárdokat áldoznak rá, hogy megszüntessék mind ez idáig sikertelenül.


Szerintem keress olyan embereket, akik értenek a programozáshoz és megoldják ezt a dilemmát, majd add el a játékgyártóknak, fejlesztőknek, üzemeltetőknek és hipp-hopp milliárdos leszel :)

2021. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!