Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként macerás vagy, ha cégek a megrendelőid. Hogy lehet ennek elejét venni, és adószámos magánszemélyként megkönnyíteni a megrendelők dolgát?

Figyelt kérdés

Hol jelentkezik ez náluk, hol gond ez? Az adószámos magánszemély formánál azért maradnék, mert csak közfoglalkoztatás mellé lenne teljesen ad hoc, változatos művészeti tevékenység, leginkább alkotóművészet, zeneszerzés, meg kisebb-nagyobb technikai részfeladat egy-egy gyors bedolgozás erejéig, kimondottan ilyen freelancer dolgokon (szóval mondjuk ha egy "ötperces" zajszűréses feladatra rá tudok jelentkezni elsőként a legvonzóbb szövegemmel, akkor nem hagyom azt a pár ezrest az asztalon).


Szóval miben lehetsz adószámos magánszemélyként segítségére akár annak is, aki reflexből nemet mondana?


2021. febr. 22. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem gondolkodtál még el a tételes szja-s adózáson?

Ha mellékfoglalkozásként űzöd, akkor ott sem kell túl sokat fizetni és lényegesen egyszerűbb dolgod lenne.

2021. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"Nem gondolkodtál még el a tételes szja-s adózáson?" - mármint egyéni vállalkozóként, az lemaradt.
2021. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha közfoglalkoztatott azzal nem fér össze az egyéni vállalkozói lét, csak adószámmal lehet. 2 évig én is így csináltam, csak kézműves termékekkel.
2021. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-asnak: ja, bocs, azt nem tudtam, akkor tárgytalan.
2021. febr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valamiért közalkalmazottnak gondoltam, pedig valóban leírta a kérdésben is, hogy közfoglalkoztatott.
2021. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Azért mert a cégnek bérszámfejtenie kell, bevallani, megfizetni. Nem szeretik a macerát. Plusz sok könyvelő nem is tudja, hogy mikor mit kell vonni.
2021. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. febr. 22. 16:31
 8/10 A kérdező kommentje:

#1 milyen ez a tételes szja adózás? Kerestem többféleképp, tételes költségelszámolásként meg a katát nevezik tételes adónak sokfelé, de nem tudom, te mire gondolsz. A kata ugye 50, a másik meg az, ami a sima EV volt, mielőtt a variánsai megjelentek volna. Ott meg azt látom, hogy 60 körül indítasz, ha minimálbérre fizetsz magad után járulékokat. Az hol éri meg, amikor csak indulgat egy próbálkozás?


Azért gáz ez, mert rendszeres is meg jövedelemszerző is, de amíg nincs mögötte egy érdeklődő közösség, addig csak fillérek pottyannak, amik mondjuk az elején költhetők hírverésre mindenestül. Most jellemzően ilyen tipikus patreonos dolgot képzelj el, hogy emberünk pakolja fel a jellegzetes zenedarabokat mint egyszermélyes produkció, és mellé sztorizgat olykor, készítéssel kapcsolatos tippeket-trükköket oszt meg, ha lát rá érdeklődést, és így tovább.

2021. febr. 23. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Szja szerint adózó egyéni vállalkozó. Ez kezdetben akkor érheti meg, ha mellékállásúnak minősülsz, mert akkor havi járulékot nem kell fizetni, csak év végén a nyereség után az adót.
2021. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Erre saccoltam, eszerint jól. Köszönöm szépen még egyszer!
2021. febr. 23. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!