Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért küld a NAV 2 db 5000...

Miért küld a NAV 2 db 5000 Ft-os csekket, ha 9800 Ft a számított gépjárműadóm?

Figyelt kérdés
2021. febr. 22. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Idén még nem kaptam.Amikor az önkormányzat küldte nekem kellett ráírni az összeget.
2021. febr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ma kaptam meg, 19800 forint van a határozatban, és két darab 10 ezer forintos csekket kaptam. Csak gondoltam, ideírom, hátha valaki mond majd okosat.
2021. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem vannak ismerőseim, akiknek lefelé kerekítettek 2-3 száz forinttal. Nem tartom jó ötletnek, mert pont az adóhatóságnak kellene jó példával elöljárni.
2021. febr. 26. 13:22
 4/10 Tarkumi válasza:
68%

Ezer forintra kerekítve kell fizetni.

A NAV által küldött határozat harmadik oldalán található:

"A gépjárműadó éves összegét ezer forintra kerekítve kell megfizetni, így az első félévi, illetve a

második félévi adó összege az ezer forintra kerekített összeg fele. (Art. 3. melléklet 4. pont)"

2021. febr. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Kettes vagyok, azóta találtam cikkeket erről, hát felháborító. Anyósom még jól is járt akkor, mert neki csak 9940-et kerekítettek 10 ezerre.

Ha utalok, akkor is kerekíteni kell, jól értelmezem?

2021. febr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
19%

Azért, hogy lehuzzanak még ezzel is!

Nem kell meglepődni!

Ez Magyarország.

2021. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Scream85 ***** válasza:
67%

#5.

Utalni is kerekítve kell!

2021. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem meg 8820-at brühühühü... Most tényleg ezen az évi MAXIMUM 1000 forinton megy a hiszti?


1000-es nagyságrendre megy a kerekítés, utalni pedig ennek a kerekített összegnek a felét kell 2021 április 15-ig. Második fele pedig szeptermber 15-ig.


A levélben is ez áll, itt van előttem:

"A fentiek szerinti gépjárműadó éves összegét ezer forintra kerekítve kell megfizetni, azaz az Önt terhelő fizetési kötelezettség xxxx forint. Az első félévre és a második félévre eső adó összege az ezer forintra kerekített összeg fele."

2021. márc. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ezért tudnak ellopni mára már többet is a magyaroktól!

Mert jaj nem kell sírni egy ezresen meg kibirod egy évben meg stb.

Miért kéne kerekiteni?

Miért kéne többet fizetni "ingyen"?

Miért nem annyit kell fizetniük, amennyit muszáj?

Orbit is igy gondolkodik...

Na még pár milliárdot ellopunk, úgyis kibirjak, ha a többi kamu költseget is!

Más országban is kerekiteni kell?

Az adobevallasombol, a visszájáro összeget miért nem kerekítve küldik?

Full vicc!

Na mindegy!

2021. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És ha lefele kerekít mondjuk 9460-ról 9000-re, ott is gondolom megy a felháborodás, nem? :) Vegyél olyan kocsit, ahol lefele fognak kerekíteni. 16 évnél öregebbnél fix 140 forint/kW, ki lehet számolni, milyen intervallumokban lehet a teljesítmény, hogy lefele kerekítsenek. Ha ez ennyire számít.
2021. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!