Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 25 év alatti vagyok, havi...

25 év alatti vagyok, havi átlag keresetem (bruttó) 161000 Ft (szeptemberben volt ennyi, azóta nőtt a minimálbér, azonban én egy ft-al sem kaptam többet!) Hogyan kell elintéznem az adómentességet? Lentebb⬇️

Figyelt kérdés

Kínai étteremben dolgozom (több mint egy éve)

A lényeg, hogy ugye most akinek a fizetése nem éri el a havi átlagkeresetet, és 25 év alatti, az mentesül az adó alól!

Ma ezt elmondtam a főnökömnek (elég nehezen beszéli a magyar nyelvet)

és rögtön felhozta, hogy az áru stb milyen sokba kerül, vagyis ő ezt úgy értelmezte, hogy akkor neki most ez minuszos lesz! Nem tudom ez hogy működik, de ha nem kell adót fizetnem, amit ugye eddig az államnak fizettem, akkor én azt kézhez kapom és az az én munkáltatómnak semmilyen minuszt nem jelent ugye?

És ha igen akkor hogy kell elintéznem? Könyvelővel kell beszélnem? Csak mert azt nem hajlandó felhívni nekem a főnök, mondván, hogy mindig elfoglalt stb! KÖNYÖRGÖM SEGÍTSETEK, MERT KEZDEK MEGBOLONDULNI A FŐNÖK HOZZÁ ÁLLÁSÁTÓL MEG ATTÓL, HOGY NEM TUDOK SEMMIT! :(

Egyébként bérpapír szerint 107065 ft amit kézhez kellene kapnom, de kerek 100 ezer ft-ot kapok minden hónapban!

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!❤️



2021. febr. 24. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A minimálbéremelést még nem kellett látnod, mivel csak februártól emelkedett, úgyhogy csak az ehavi fizudat fogja érinteni először. 25 év alatti adómentesség nincs jelenleg, úgyhogy lehetőleg ezzel ne érvelj a főnöködnél, mert nem lesz igazad.
2021. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Már hogyne lenne, hétfőtől lép érvénybe, nem a kis ujjambol szívtam ki már ne haragudj!

[link]

2021. febr. 24. 15:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2022-től.


Nem tudsz olvasni?

2021. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És látnom kellett volna a béremelést, február 24.-e van, már életbe lépett, mégsem kaptam többet egyetlen ft-al sem!
2021. febr. 24. 15:24
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a legutóbbi bérpapíromat 2020 nyarán kaptam meg, talán augusztusban, azóta egy darabot nem kaptam, viszont a főnököm feleségének nevén van a cég, az ő emailjét én regisztráltam, ahol bejelentkezve maradtam véletlen a böngészőben, aztán láttam, hogy a könyvelő küldte neki a bérpapírt és a bérlistát, így láttam a szeptemberi bérpapíromat, de ők ezt nyilván nem tudják!
2021. febr. 24. 15:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt már a kérdésedből láttuk, hogy nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, nem kell tovább bizonygatnod :)

Ha már linkelsz, akkor olvasd el kérlek és értelmezd. Jelenleg még nem él ez az adómentesség, csak jövőre, és még jövőre sem tudjuk, hogy milyen feltételekkel.

A februári béredet majd márciusban fogod megkapni, akkor kell csak látnod a béremelés hatását, hisz még tart a februári hónap.

Azt tanácsolom, hogy ezt most inkább engedd el, ne égesd tovább magad.

2021. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Február 1tol érvényes a magasabb minimalber. Vagyis te a márciusban kapott beredben látod először. Ha emeli. Mert a kínaiaknal szokás beleszarni az ilyesmiben.
2021. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
100 ezerért hány órát dolgozol ? Gondolom nem 8!?
2021. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
kérdező, te ritka buta vagy, hh 100.000-et kapsz minden hónapban, gondolom KPban fizet, a mocskos kínairól meg annyit hogy tud ő magyarul csak szarik a fejedre.
2021. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

9.Ráadásul gondolom kidolgoztatja a lelket is belőle!

Ezèrt élik ezek a világukat, mert mindig van akit kitudnak hasznàlni! Ritka birka a magyar nép! Saját országukban meghunyászkodnak! ☹️

2021. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!