Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehetne bemutatni egy...

Hogy lehetne bemutatni egy könyvelőiroda működését?

Figyelt kérdés
Papíron vagyok gyakornok, gyakorlatban sajnos nem biztosítanak segítséget, viszont be kellene mutatnom a működését egy ilyen irodának. Mivel foglalkoznak, mik a napi teendők, milyen pozícióban tevékenykedtem, milyen feladatok vannak és ehhez hasonlók (min 20 oldal) ehhez találhatok valahol anyagot vagy bármi egyebet, forrásokat, amik alapján tudnék írni?
2021. márc. 3. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Pl megkérdezheted a kollégáidat, főnöködet. Ha mindenki csak 1-2 jó dolgot mondana, hogy mivel foglalkozik, akkor hipp-hopp összejönne a 20 odlaladat. Legalábbis én anno így csináltam, amikor a könyvelőirodás gyakorlatomról kellett írni beszámolót.
2021. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincsen lehetőségem gyakorlatban szerezni tapasztalatot, papíron vagyok csak gyakornok.
2021. márc. 3. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ezt értem, ezért írtam, hogy kérdezd meg a "kollégákat", hogy mit csinálnak. Írj nekik mailt, csak válaszolnának rá, nem?
2021. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt sem tudják, hogy ki vagyok, nem ismerem őket, fogalmam sincsen, hogy kik a "kollégák". Örülök annak, hogy legalább papíron van gyakorlatra helyem, nem akarok akadályozni meg zaklatni senkit sem, egy púpnak érzem magamat, felhívom a "főnököt" kinyom és nem szívesen foglalkozik velem. Valamilyen szinten megértem, mert nem termelek nekik semmit, így is Ő tesz nekem szívességet.
2021. márc. 3. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Így néz ki egy hónap: hó elején bérszámfejtés, 12-éig járulék bevallásokat leadni. Közben érkeznek a könyvelendő bizonylatok, bankok, ezeket iktatni kell, programba rögzíteni, majd jöhet maga a könyvelés. 20áig le kell adni az Áfa bevallást, utána lazább az élet. De emellett van adatszolgáltatás a KSH felé, meg az ügyfeleknek is mindig van nyűgje, az egyiknél embereket kell ki-be jelenteni, a másiknak hitel kell... Stb

Tavasz húzósabb le kell adni máj 31ig az ipa bevallásokat és a mérlegeket (29es illetve éves kiva bevallásokat), illetve a nem katás egyéni vállalkozásoknak is ilyenkor kell bevallást készíteni.

Napi rutin a telefonok, levelezés kezelése, kapcsolattartás ügyfelekkel (pl hiányzó számlák bekérése).

2021. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ez milyen gyakorlat? Mi lesz a végzettséged? Mert elég gáz, hogy úgy lehetsz könyvelő, ha azt se tudod mit kell csinálni...
2021. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem leszek könyvelő csak itt találtam helyet magamnak, olyan messze áll tőlem ez.. elképzelni sem tudnám, hogy ezzel foglalkozzak, gazdaság területén lesz végzetségem, ezért lesz gyakorlati helynek jó ez is. Tanultam számvitelt, de ezt az egyetlen tárgyat utáltam egyedül. :D de legalább van valami.
2021. márc. 3. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


Sajnos egy ideális valóságban van olyan gyakorlati hely, ahol foglalkoznak is a tanulóval :) és nem csak gazdasági területen... Szóval ne a kérdezőt vondd felelősségre, én az agyon magasztalt duális képzésben sem tanultam többet, mint az, aki csak elméletet tanult :D

2021. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Nagyon sok szaktársam járt rosszul a duális képzéssel, mert olyan szerződéseket kellett aláírniuk, hogy évekre lekötötték magukat és eszméletlenül kedvezőtlen fizetésért, fejlődési és tanulási lehetőség nélkül az egyetem után, nem nézték Őket semmibe sem, sorrendbe rakták a dokumentumokat és rendezgették az iratokat. Tehát, ez a duális képzés is általában csak egy hangzatos megnevezés ami a laikusok számára nagyon jól hangzik.


Sokan vannak még ebben a cipőben is, mint én, ez eléggé általános, hogy gyakorlat szempontjából ez jut a gyakornoknak.

Igazából megtudom érteni a munkáltatót is, fizessen, tanítson be, lassítom a munkát, nem termelek neki annyit, mellette pedig, miután betanulnék mindent meg megyek el, mert vége van a gyakorlatnak. Nem látom sok értelmét, dehát biztosan vannak olyanok, akik kedvezően jönnek ki ebből és jobb tapasztalataik vannak.

2021. márc. 3. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!