Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van, ha az ügyfél rossz...

Taizun kérdése:

Mi van, ha az ügyfél rossz adatokat adott meg a számlánál?

Figyelt kérdés

Magánszemélyről van szó, akinek igazából nincs szüksége a számlára, de én szerettem volna adni. Utólag derült ki, hogy rossz adatokat adott meg (lol). Ilyenkor mi a teendő? A NAV lecsekkolhatja, hogy valósak-e az adatok?

A szituáció bizarr, dehát nem tehetek róla.😅



2021. márc. 4. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem bizarr, mindennapos. Vannak, akik direkt falsch adatot adnak meg. Semmi teendő nincs, neked nem kötelességed (és nincs is jogod) ellenőrizni a magánszemély adatait (nyilván más a helyzet, ha cégnek számlázol).
2021. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell sztornóznom meg semmi, élhetek tovább anélkül, hogy a NAV leszidna?
2021. márc. 4. 09:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Hogy derült ki amúgy? A magánszemély szólt, hogy rossz a lakcím rajta, vagy mi? Mert ha igen, akkor javítanod kell. Ha te jöttél rá, hogy véletlenül kovács béla helyett kovács gézát írtál, akkor javítanod kell. Viszont ha ő megadta a címét és te véletlenül megtudtad, hogy nem is ott lakik, akkor nem kell.
2021. márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 Ő szólt, hogy elírta az adóazonosító számát, de hogy neki nem baj, csak ha nekem problémám lenne belőle akkor inkább jelzi
2021. márc. 4. 10:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Ebből lehet problémád viszont, mert a számlán TILOS feltüntetni a magánszemély adóazonosító jelét. Úgyhogy ezt mindenképpen javítsd és lehetőleg soha máskor se írd rá.
2021. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 Akkor a Számlázz.hu-nál azt a mezőt nem is kell kitöltenem, ha magánszemélyről van szó?
2021. márc. 4. 10:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemélynél csak és kizárólag név és lakcím kell a számlára. A számlázz.hu-nál kizártnak tartom, hogy legyen adóazonosító jel rubrika, úgyhogy azt tutira nem kell kitölteni.
2021. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 ja persze, olyan mező nincs is. Na mindegy, ezt nem tudtam, de most már különösen nagyon örülök, hogy feltettem a kérdésemet itt.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

2021. márc. 4. 10:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ő szólt, hogy elírta az adóazonosító számát"


Na akkor először nem árt alap fogalmakat tisztázni:

- adóazonosító száma magánszemélynek NINCS, csak adóazonosító jele!

- adóazonosító száma egyéni vállalkozónak van pl. de ha magánszemélyként vásárol, nem akarja költségként leírni, akkor nem is kell megadnia az adóazonosító számát.


Kérdező, bocs, de jó lenne, ha egy csomó mindennek utána néznél vagy legalább lenne egy könyvelőd, mert úgy látom, elég tájékozatkan vagy válllakozás ügyben (nem, nem vagyok könyvelő, nem ügyfeleket keresek.)

2021. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 adóazonosító jelet szerettem volna, bocsi. De persze, igazad van és tényleg köszönöm szépen a segítséget!
2021. márc. 4. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!