Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bemegyek egy boltba, és...

Ha bemegyek egy boltba, és vehetek bármit úgy, hogy leveszem a polcról, akkor webshop esetében miért kell névre szóló számlát kiállítani?

Figyelt kérdés
Mi a különbség aközött, hogy mondjuk a Media Marktban veszek elemet vagy webshopban? Miért nem kell az egyik esetben névre szóló számla, és miért kell a másikban?

2021. márc. 8. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Mert ott a személyes jelenléteddel hitelesíted magad :)
2021. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

A garancia, elállási jog és egyéb jogi különbségek miatt.

Csak hogy a legegyszerűbb példát mondjam: 14 napos elállási jog webáruháznál. Ehhez kellenek a pontos adatok, hogy te vásároltál ott.

2021. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, de olyan nevet mondasz, amilyet akarsz. Pl. Szerep Elek, Minden Áron, Farkas Piroska...
2021. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Bárdiban személyesen is adnak ki számlát. Vagy írnak számlát, ha kérsz.
2021. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Azért mondtam elemet példának, kis értékű dolgot, mert azt általában nem viszi vissza az ember garanciában, hogy rossz.


De a MediaMarktos példánál maradva, ha tévét veszek ott, tudtommal akkor sem adnak névre szóló garanciát, hanem csak lepecsételnek valami papírt. Ugyanezt megtehetné a webshop is, nem?


Ami az elállási jogot illeti, azzal ugyanez a helyzet. Ha ott van nálam a papír, amin rajta van az eszköz azonosítója és a pecsét, akkor az is elegendő lenne az elálláshoz, mert az egyértelműen igazolja, hogy melyik vásárlásról van szó, nem szükséges személyhez kötni.

2021. márc. 8. 14:19
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Mert a számviteli törvény miatt a vásárláskor számlát vagy nyugtát kell kiállítani. Internetes vásárláskor pedig nem kaphatsz nyugtát. Amúgy is kell a címed, hogy hová szállítsák ki.
2021. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Személyes átvételnél nem kell a cím, mégis elkérik.
2021. márc. 8. 14:24
 8/16 A kérdező kommentje:

Legutóbb pl. egy webshopban vásároltam, de úgy, hogy nem rendeltem előre semmit, hanem elment a székhelyükre, ami egy bolt volt, és ott mondtam, hogy mit akarok, és fizettem is egyből.


Ennek ellenére elkérték a nevem és a címem a számlázáshoz.

2021. márc. 8. 14:25
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
És ki határozza meg kinek, mi a kis érték?
2021. márc. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Leírták, számviteli törvény miatt, kár rajta rugóznod.
2021. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!