Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez valóban igaz hogy ha az...

Ez valóban igaz hogy ha az ember KATAs egyéni vállalkozó akkor gyakorlatilag felesleges könyvelővel együttműködni?

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok,hogy ha nem lépem át a korlátokat( pl.3millió ft felett számlázni egy cégnek),és ha havi tendszerességgel fizetem a KATA adót,illetve az iparűzési adót akkor más teendőm nincsen,ergó felesleges kiadnom évi 60.000 et könyvelőre?(havi 5.000ért vállalnának el itt a környékemen)

A segítséget,véleményeket előre is hálásan köszönöm!



2021. márc. 12. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Én évi 4-5 számlát állítok ki. Ehhez nekem személy szerint nem kell könyvelő. Februárban beírok 3 számot az adóbevallásba és ennyi.


De ez elég speciális eset szerintem. Nincs külföldre számlázás, meg semmi franc.

2021. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, könyvelő nélkül is meglehet csinálni az adóbevallást, nekem évi 30-40 számla még belefér és a nav is segít :)
2021. márc. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha van hozzá affinitásod, lehet próbálkozni, de a felelősség is 100%-ban a tiéd. (Egy jó könyvelő bizonyos szintig garanciát vállal a munkájára.)
2021. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
jaja, a szomszéd srác is ezt hitte, aztán kiderült, hogy lehet szépen áfát fizetni a közösségi beszerzései után.
2021. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez csak rajtad múlik. Lehet csomó olyan dolog, ami fel sem merül benned, hogy kéne. Nekem személy szerint megérné a havi 5-10 ezret a könyvelő (persze szerződéssel és felelősségbiztosítással). Nyilván ha évi 5 számlád van, akkor nem biztos, hogy kell. De sok esetben nagyon is megéri.
2021. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Magyar vállalkozó tankönyvi példája: évi 60.000 ft-on cigánykodik, miközben 12 millás az éves jövedelmének a plafonja.
2021. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felénk a könyvelők már vállalnak úgy is KATÁst, hogy csak akkor megy ha szükségét érzi és akkor is fizet, alkalomszerűen, tanácsadás jelleggel,nem havi fix díjért.
2021. márc. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is vállaltam úgy katásokat. Majd mind rájött, higy a havi átalánnyak jobban jár hosszú távon.
2021. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!