Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Októbertől cseden vagyok,...

Októbertől cseden vagyok, megkaptam az adóbevalláshoz felhasználható igazolást, amin a 2020 teljes évi kifizetés vége 2020.11.30. A decemberi hónap miért nincs feltüntetve? A családi adókedvezményt novemberig igényelhetem vagy most ez, hogy van?

Figyelt kérdés
2021. márc. 19. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, a decemberi miért nincs feltüntetve, de az adóbevallásban kérheted egész évre a pénzt, hiszen decemberben is megvolt a gyerek, jogosul voltál a kedvezményre.
2021. márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az adóévhez azok a bevételek/jövedelmek tartoznak, amit legkésőbb a következő év január 10-ig kifizetnek. Ha egy decemberi bért vagy ellátást január 10. után fizetnek, akkor az már a következő adóévhez tartozó lesz.


SZJA törvény 26. § írja ezt elő.


Ettől teljesen független a családi kedvezményre jogosultság. Ha Te januártól decemberig jogosult vagy rá, akkor 12 hónapnak megfelelő összeget vehetsz igénybe még akkor is, ha a decemberi ellátásod jogszabályilag nem tartozik ahhoz az adóévhez, amit valójában érintett.

2021. márc. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!