Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkahelyeknek nem kellene...

A munkahelyeknek nem kellene adnia olyan adobevallásos papirt minden évben? Nem kaptam semmit es szeretnék adot visszaigényelni. Azt hogyan tehetem meg?

Figyelt kérdés

Elvileg a nav megcsinalja mindenki bevallasát. Onnan sem kaptam semmit

Sima alkalmazott vagyok


2021. márc. 23. 06:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Bemész a navhoz.
2021. márc. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De belehet menni? Azt hittem a virus miatt csak bolt meg gyogyszertar van nyitva
2021. márc. 23. 06:33
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha van ugyfelkapus regisztraciod akkor a nav fog kuldeni az ugyfelkapudra levelet. Elvileg a munkaltato is kene adjon ilyen papirt, de van ahol feketeznek + elcsaljak a szabadnapokat es olyan helyeken altalaban nem adnak.
2021. márc. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha van ügyfélkapud, akkor az eszja.nav.gov.hu oldalon látod a tervezetet és ott meg is tudod adni a kedvezményhez szükséges adatokat.


Ha nincs, akkor lehet kérni a nav-ot, hogy postán küldje ki az adóbevallás tervezetet. Azon közvetlenül nem lehet módosítani, de ányk-ban tudsz új bevallást csinálni az alapján.


A munkáltatónak egyébként jan 31-ig kellett volna átadni az m30-as nyomtatványt, ez kell a bevalláshoz. Az is lehet, hogy emailben küldték ki. Minden esetre kérdezz rá, mi van vele, kellene neked.


Ha trükköznek és be sem vagy jelentve, akkor pedig hivatalosan nem kerestél semmit, nem is tudsz vissza igényelni.

2021. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Be vagyok jelentve minden oke. Csak a berszamfejtés könyvelésünk nem egy preciz külsős iroda, hanem hanyagok nagyon.
2021. márc. 23. 08:10
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Akkor bemész ahhoz, akihez tartoznak a bérek és kérsz egy m30-ast. Kb 3 kattintás, 30 mp, míg legenerálja a rendszer.
2021. márc. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha lehenerálja a rendszer miert kérjek m30 as lapot?
2021. márc. 23. 11:17
 8/18 A kérdező kommentje:

Nekem amugy modosittatni kellene mert alapbol nem ugy csibalja meg a nav hogy visszaigenyelhetem a jovairast.

Minden évben modositgattam eddig is.

2021. márc. 23. 11:18
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

"Ha lehenerálja a rendszer miert kérjek m30 as lapot?"


Arra gondoltam, hogy két kattintás neki és már tudja is nyomtatni neked és odaadni. Úgy érttem, hogy a rendszer generálja, hogy nem neki kell össze tenni minden havi adatot és sok munkája van vele, hanem alapvetően tud a rendszerből m30-ast nyomtatni.

2021. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ahhoz a céges ugyfelkapu elég? Mert akkor legenerálom magamnak sztem
2021. márc. 23. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!