Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adózási formára érné...

Milyen adózási formára érné meg áttérni?

Figyelt kérdés

Jelenleg alanyi mentes KATA-s EV vagyok és nagyjából kimaxolom az éves keretet pár tízezer híján. A bevételeim egyetlen külföldi partnertől származnak, így az idén bevezetett jogszabályok miatt az egy partnertől beérkező bevételek 71,42 százaléka után 40 %-os adót kell fizetnem, már most áprilistól. Igen, ezt nekem kell, mert a partner külföldi.

Nekem úgy jött ki a matek, hogy továbbra is jobban megéri maradnom KATA-s EV-nek, de ha van jobb ötletetek a "nyiss szlovákiában egy vállalkozást" dolognál, akkor pirítsatok rám! :)



2021. márc. 26. 02:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Amit nem tettem hozzá, hogy szolgáltatást nyújtok, így nincsenek költségeim. Még évekkel ezelőtt vettem egy elég jó számítógépet, megvettem a szükséges szoftvereket, de ezen kívül semmi más költségem nincs amivel lehetne bármit is kezdeni.
2021. márc. 26. 02:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs más megoldás. Bár ha rendes normál adózást választod és van nagymamád akkor az a legjobb. Ügyvezetőnek felveszed és mivel nyugdíjas alig kell adózni. Nem tudom mennyi de 15 százalék meg még valami azt kész. Ügyfél külföldi áfa nincs.
2021. márc. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én elég sok ügyfelemmel kiszámoltam ezt a dolgot. Ha nem akarsz simliskedni, akkor még nagyrészt mindig a kata éri meg a legjobban. Igen, sokkal több adód lesz mint eddig, de még mindog kevesebb mint egy tételes szja-nál. Átalányadót lehet érdemes lenne még végigszámolni, volt akinél az jött be.
2021. márc. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Számold ki tételes szja-val úgy hogy havonta egy-két alkalommal kiutazol papíron adategyeztetés-továbbképzés-oktatási céllal a megrendelődhöz. Csak egy kiküldetési rendelvény kell a saját gépjárművedhez, és akkor az egyéb nyalánkságokat még nem is említettem.
2021. márc. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaja, a saját gépkocsihasználattal azért csak óvatosan. Ha nem az 500km-es átalányt számolod el, akkor szóba jöhet a cégautóadó is esetleg.
2021. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Saját gépkocsinál milyen cégautóadó jöhet szóba? Valamiről lemaradtam? :)
2021. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden vállalkozásban használt személygépkocsira kellene cégautóadót fizetni adózási módtól függően, ha költséget számolsz el rá. Akár az 1-2 napra bérelt autónál is. Ha saját gépkocsira költséget számolsz el a vállalkozásban, akkor ott is szóba jöhet a cégautóadó (nézd csak meg a NAV-os információs füzeteket).
2021. márc. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Cégautó adót ahogy a neve is mutatja, a cég tulajdonában lévő autóra kell fizetni mert nem bizonyítható hogy nem használtad magáncélra. Ellenben ott elköltségeled az autó árát (amortizáció), visszaigényled az ÁFÁ-t, és az összes kapcsolódó költség csökkenti a nyereségedet.


Ha a saját autómat használom a cégben akkor miért kéne cégautóadót fizetnem?

A NAV megadja tipustól függően az elszámolható költséget plusz 3 ft/km amortizációt, adóznom kéne ha a saját tulajdonommal meglátogatom anyukámat?

Nem nézegetek NAV-os füzeteket hisz a törvényeket is úgy változtatgatják mintha kötelező lenne (némelyik a hatályba lépésekor fel van függesztve). Van a cégeimnél könyvelő-könyvvizsgáló, jogtanácsos, de ilyenről még nem halottam.

Ha ez így lenne akkor kizárólag cégautóim lennének hisz minden elszámolható rájuk.

De azt hiszem elkanyarodtunk a kérdéstől és ez nem hiszem hogy érdekli a kérdezőt.

2021. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem igazán jól érted szerintem, de mindegy :)

Nyilván a saját autóddal meglátogathatod anyukádat, nem is erről van szó. Ahogy írtam is, akkor kezdődik a gond, ha ezt elszámolod költségként a vállalkozásodban. Nah, akkor keletkezik cégautóadó. Részlet: "Cégautóadót kell fizetni azok után a személygépkocsik után,amelyek nem magánszemély tulajdonában állnak, vagy magánszemély tulajdonában állnak, de a személygépkocsik után költséget, értékcsökkenési leírást számoltak el".

A cégautóadó nem azt jelenti, hogy a cég tulajdonában lévő autóra kell elszámolni. Ha elutazol és egy napra bérelsz egy személygépkocsit, és ezt elszámolod a vállalkozásodban, akkor cégautóadó fizetési kötelezettséged keletkezik. Ez tény, nem én úgy gondolom, hogy kérdése :)

És mint ahogy láthattad, fentebb is feltételes módban írtam, mert nyilván vannak kivételek a cégautóadó fizetési kötelezettség alól, én csak azt írtam, hogy óvatosan a gépkocsielszámolással, mert keletkeztethet adót.

2021. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!