Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha visszaigényelem az adóm...

Ha visszaigényelem az adóm kell új adóbevallást csinálnom?

Figyelt kérdés
Van ügyfélkapum, a múlthéten szuperül meg is érkezett a tervezet, viszont kiadta, hogy viszonylag sok pénzt visszaigényelhetek. El is kezdtem volna a visszaigénylést, viszont kiírta, hogy akkor új adóbevallást kell csinálni. Kérdésem a következő: Akkor nekem kell csinálni új bevallást, vagy a nav megcsinálja helyettem?

2021. márc. 26. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csinálsz teljesen újat magadtól vagy pedig kiegészíted a navosat a helyes adatokkal.
2021. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha teljesen hülye vagyok hozzá, akkor könyvelő tud benne segíteni? Köszönöm a válaszod!
2021. márc. 26. 10:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen konyvelo tud segiteni, Budapesten 10-15000 ert szoktak megcsinalni
2021. márc. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Akkor mi nagyon olcsón dolgozunk, sima adóbevallást 5 ezer környékén szoktunk csinálni :D Amiben csak munkabér van, azt 3 ezerért.
2021. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4 es, valahol googleba meg lehet titeket talalni? Vagy kerhetek itt elerhetoseget?
2021. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Szerencsére van az ismerősi körben könyvelő, felvettem vele a kapcsolatot, nagyon köszönöm a segítségeteket!
2021. márc. 26. 10:42
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 - írj privátban, ide nem szívesen raknám ki.
2021. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Van ügyfélkapum, a múlthéten szuperül meg is érkezett a tervezet, viszont kiadta, hogy viszonylag sok pénzt visszaigényelhetek."


Ez nekem azért furcsa, mert ha a tervezet szerint visszaigényelhetsz adót és ezzel semmit nem teszel, akkor május 20-án ez válik a végleges bevallássá, és a 103. SZJA adónemre a visszaigényelhető adó felkönyvelődik. Mivel a NAV nem tudja, hogy Te ezt hova kéred vissza, ha egyáltalán visszakéred (lakcím, vagy bankszámla), akkor egy 17-es nyomtatványon utólag is tudsz rendelkezni felette.


Nekem úgy tűnik, hogy nem új bevallást kell csinálnod, hanem a tervezetbe "beleszőni" (módosítani/kiegészíteni) azt a részt, ahol fel kell tüntetni, hogy hova kéred a visszajárót.


Mostmár ránézek egy tervezetre, hogy milyen, és miért kellene egy új bevallás emiatt... :)

2021. márc. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Igen, a könyvelő mondta, hogy csak kiegészíteni kell ezekkel, a kiírás megtévesztő, amikor am ember rákattint a gombra.
2021. márc. 28. 10:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké, akkor ezt tisztáztuk. :)
2021. márc. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!