Revolut adózás?

Figyelt kérdés

Üdv, anno a vettem mindenféle kriptovalutát revoluton és van ami egész szépen fel is duzzadt azonban ezt csak játéknak szántam és nem is igazán gondoltam bele mi lesz ha ki akarom venni a pénzt.


Na most ugy döntötten hogy kiszállnék de nem tudom hogy az ebből befolyó összeget hogy kéne elkönyvelni vagy mi ennek a legális útja. Esetleg ha valaki tájékozott ebben megköszönöm a segítségét



2021. ápr. 7. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A jövedelem 87%-a után meg kell fizetned a 15% szja-t és a 15,5% szochot.
2021. ápr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én is ilyen ügyben érdeklődnék. Már jó ideje szándékomban állna kipróbálás szinten revolutozni, viszont sejtelmem sincs, hogy az adózás része hogyan működik a dolognak. Kedves első válaszoló, esetleg ki tudnád fejteni, hogy ez milyen úton-módon történik?

(Bocsánat a hülye kérdésért, elég fiatal vagyok, így adóval kapcsolatos dolgokkal még nem kellett foglalkoznom, és az oktatásban természetesen ilyesmi szóba se kerül...)

2021. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A jövedelmed (bevétel-költség) után kell a fenti százalékokat számolni és év végén az SZJA bevallásodba beírni.
2021. ápr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem automatikusan történik?

Mert amióta az van, kb nem is láttam az adobevallasaim, úgy pedig elég nehéz beleirni

2021. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az automatikus adóbevallás az csak egy lehetőség. Egy tervezet. Ha van egyéb jövedelmed, akkor vagy a nav által kiajánlottat kell kiegészítened, vagy teljesen újat írnod.
2021. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Most aki 1000-5000 ft okkal kb 200 tranzakciót bonyolít mert játszik, azt, hogy kérik számon vagy számol el a kb 30 e ft os nyereségével?
2021. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Neked kell vezetni nyilvántartást erről. Ne globálisan, hanem tételenként nézd. Screenshotokkal lehet igazolni esetlegesen még pluszban.
2021. nov. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Oké. Érdemes vesződni ilyen mozgásnál? Ha 200 tranzakciót 10 e adoert kiderítenek? Vagy szuroproba van, mert honnan tudnak?

X fiatal minden kriptobol adott vett revoluton a legkonnyebb. Az mind le fogja a par 10 e ft jat adozni, vagy tori ra a nav az ajtot?

Ertem mi a szabaly. Kerdesem: mi a valosag?

2021. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A valóság, hogy nagyrészt mindenki szarik bele egyelőre.
2021. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!