Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez normális, hogy 0 Ft.-os...

Ez normális, hogy 0 Ft.-os számláról kapok csekket?

Figyelt kérdés
Pedagógus van a családban, így ideiglenesen ingyen kapjuk az internetet. Ezzel nem is lenne baj, de csekken szoktuk befizetni az internetet és most 0 Ft.-os számláról küldik. Ezzel mit kellene tennünk? Nyilván befizetni nem tudjuk, de hogy van-e valami teendő vele. Azt nem értem, hogy miért küldik ki, amikor többe kerül a kipostázása, na de mindegy.

2021. ápr. 9. 21:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem volt teljes a leírás. Újraolvastam. Tehát a probléma az, hogy küldik a 0 Ft.-os csekket és mellé a figyelmeztetést, hogy tartozásunk van, mert nem fizettük be a korábbi hónapokat. Ami szintén 0 Ft.-ról szól! Nem akarjuk, hogy kikapcsolják az internetet...
2021. ápr. 9. 21:26
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Vidd el a postára, ők "befizetik" és elkönyvelik befizetettnek.
2021. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Hívd fel a szolgáltatót, ha el tudod érni (van, amelyiket nem lehet, ez esetben válts szolgáltatót).
2021. ápr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóval, mi ezen segíteni nem tudunk, és tippünk sincs rá, hogy miért ilyen pocsék a nyilvántartásuk.
2021. ápr. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem normális. Egy pedagógusnak tudnia kellene ezekre a kérdéseidre a választ, nem itt kellene kérdezgetned.

A számlát köteles kiállítani és kiküldeni a számviteli törvény alapján akkor is, ha az nullás.

Azt meg a számlán láthatjátok, hogy van-e tartozásotok, vagy sem. Az alapján tudtok beszélni a szolgáltatóval (aki számláz nektek) Olyat nem ír a számlára, hogy "tartozásunk van, mert nem fizettük be a korábbi hónapokat" Vagy folyószámla egyenleget ír, vagy részletez.


"így ideiglenesen ingyen kapjuk az internetet. Ezzel nem is lenne baj"

Még jó, hogy nem sértődtök meg rajta, hogy ingyen kapjátok a netet...

2021. ápr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg viszonylag fiatal diplomás lehet. Épp egy másik topicban írtam, hogy mennyire nem tudnak önállóan gondolkodni a mai diplomások. Sajnos csak robotokat képeznek, nem gondolkodó embereket.
2021. ápr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 Azt nem érti, hogy kikapcsolási fenyegetést miért kap a nullás számla mellé. Azzal nincs baj, hogy nullás számlát kap, ezt korrigálta.
2021. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a privátot, jót nevettem rajta.


"Hülye ingyenélő pöcsök vagytok, akik még egy számlát sem tudnak értelmezni!"

2021. ápr. 10. 16:27
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyunk analfabéták, de szerintem ha én lennék a szolgáltató, akkor magam sem tudnám megmondani, hogy miért küldik ki felszólítást 0 Ft.-os tartozásról az ügyfelemnek... Szerintem itt nem én vagyok a hülye, hanem a szolgáltató. Na mindegy. Köszönöm az értelmes válaszokat!
2021. ápr. 10. 16:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Korábbi tartozás sem szerepel ott?

A számlán sehol? Nem a csekk részén!


Ha nem akkor hívd fel és tisztázd velük! Itt többet így nem tud senki segíteni.

2021. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!