Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb tartozást hogy tudom...

Tb tartozást hogy tudom befizetni?

Figyelt kérdés

Dec. végén szűnt meg a munkanélkülim, azóta még nem helyezkedtem el, és szeretném befizetni az elmaradt tartozásom mert azóta nem fizettem a tb-t. Nem okoz gondot egyben kifizetni és az lenne a legegyszerűbb ha kapnék egy csekket amit a befizetendő összeg lenne és feladnám.

De ez túl egyszerű lenne...

Hívtam a nav ügyfélszolgálatát, hogy mi a teendő, de nem voltak valami segítőkészek , csak azt hajtogatták hogy kellett már kapnom levelet , mire én mondtam hogy sajnos nem kaptam levelet , majd közölték hogy nézzem meg újra a postaládám.... amire már nem is mondtam semmit.

Még annyit mondtak hogy nézzem meg a nav oldalán T1011u adatlapot és azzal csináljak valamit, de annyira motyogott a hölgyemény hogy azt sem értettem mit kezdjek vele. De egyébként ha erre rákattintok ,nem is nyílik meg semmi. Szóval valaki tudna segíteni , hogyan tudom a legegyszerűbben befizetni a tb-m?



2021. ápr. 12. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menj be egy kormanyablakba és segítenek.
2021. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Itt találsz infókat: [link]


Hogy mennyivel vagy elmaradva, azt ki tudod számolni úgy, hogy a munkaviszonyod megszüntetése után még 45 napig biztosított voltál, és a 46. naptól napi 270 Ft-ot kellett volna fizetni.

2021. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket,szóval ugy kell kezdeményeznem hogy kitoltom ezt a bizonyos 21T1011 adatlapot... már csak egy olyan oldalt szeretnék ahonnan ezt letudom tölteni mert még a nav oldalán sem tudom ,hiába kattintok bármire is
2021. ápr. 12. 15:19
 5/13 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Dec. végén szűnt meg a munkanélkülim, "


Nem munkaviszonya volt, hanem álláskeresési járadékot kapott.


Privátban keress meg. Küldök adatlapot is. És megírom, hogy mi a szitu a mostani járulékfizetési kötelezettséggel.

Egyébként valóban kellett volna, hogy kapj már értesítést a NAV-tól arról, hogy van fizetési kötelezettséged.

Ha ügyfélkapuval rendelkezel, akkor oda helyezik ki az értesítést.

Melyik megyéhez tartozol?

Meddig kaptad az álláskeresési járadékot? Mettől meddig?

2021. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nincs ügyfélkapum sajna

szeptember végéig dolgoztam(2 éven keresztül volt előtte munkám )

aztán 3 hónap munkanélkülin voltam , az lejárt december végén és gondoltam elhelyezkedek és nem igényeltem tovább, hogy regisztrált munkakereső legyek, mert nem akartam hogy kiirányítsanak olyan munkahelyre, ahol nem szeretnék dolgozni

2021. ápr. 12. 20:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék maximum 90 napra jár, tehát tovább nem is tudtad volna igényelni. :)

Ha 2 évig volt előtte "munkád", akkor csak kb. 72 nap álláskeresésire lettél volna jogosult, nem egész 3 hónapra. No mindegy...


Attól, hogy regisztrált álláskereső valaki, még nem mentesül a járulék fizetése alól. Ahhoz álláskeresési járadékot is kell, hogy folyósítsanak részére.


Visszamenőleg bejelentkezni az adóhatóságnál a járulék fizetésére a 21T1011U számú nyomtatványon van lehetőséged. Ott fel kell tüntetned azt a dátumot, amikortól a fizetései kötelezettséged fennállt.


Ehhez kértem pontosan azt, hogy mettől meddig folyósítottak részedre álláskeresési járadékot. De ha legalább 45 napig, akkor az álláskeresési járadék megszűnését követő 46. naptól kell fizetned a járulékot, tehát azzal a nappal kell bejelentkezned az adatlapon. Benyújtás után azt a NAV feldolgozza, és előírja onnantól kezdve a fizetendő járulékokat, amiről határozat formájában értesít.


Adatlapot személyesen az ügyfélszolgálaton tudsz kérni, vagy az ANYK programból tudod kinyomtatni, vagy én tudok még küldeni Neked, ha privátban megadsz egy e-mail címet, ahova küldhetem. :)


Nem erőltetem. Ha nem akarod, akkor nem akarod...

2021. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem kell a fiztős tb bejelentkezéshez már külön nyontatvány papíron meg ANYK-ba se. A magánszemélyeknek javarészt használatos nyomtatványok többsége elérhető a nav-os online nyomtatványkitöltőbe webesen

onya.nav.gov.hu webcímen az eü.szolg.járulék bejelentkezés is megejthető.

Ha nincs ügyfélkapu, bármelyik kormányablakba befáradni (jelenleg időpontra, de időpontfoglalás ügyfélkapu regisztációra alapba is foglalható pandémián kívül is ügyfélkapu nélkül a központi időpontfoglalón át, címe: idopotfoglalo.kh.gov.hu). Csak egyszer kell megejteni, onnantól viszont a saját életed lesz könnyebb jóval, mert kb mindent el lehet online lassan intézni már.

2021. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem kell a fiztős tb bejelentkezéshez már külön nyontatvány papíron meg ANYK-ba se. A magánszemélyeknek javarészt használatos nyomtatványok többsége elérhető a nav-os online nyomtatványkitöltőbe webesen"


Tehát kell formanyomtatvány. Konkrétan az adóhivatal anélkül nem "fogadja be", vagyis nem teljesíti a kötelezettség előírást/törlést sem. Az megint más lapra tartozik, hogy melyik platformon töltöd és küldöd be azt a bizonyos formanyomtatványt.

2021. máj. 12. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!