Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A már benyújtott adóbevallást...

A már benyújtott adóbevallást hogyan tudom javítani?

Figyelt kérdés

Ügyfélkapun keresztül nyújtottam be az adóbevallásom. Viszont kaptam egy hibaüzenetet miszerint javító bevallással kell a hibát javítanom.

Ezt hogyan kell? Tudna valaki ebben segíteni nekem? Honnan kell ezt a nyomtatványt letölteni stb.?


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. ápr. 15. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok segíteni. Viszont könyvelőhöz fordulnék a helyedben, aki valószínűleg pár ezer forintért elkészítené Neked ezt a javító bevallást.
2021. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mi a hiba. Mert lehet, hogy helyesbítés fog kelleni, lehet, hogy önrevízió. Ha leírod a konkrét hibát, akkor okosabbak leszünk és tudunk segíteni.
2021. ápr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igazából az a hiba, hogy miután augusztusban szültem az első babámat, addig a nav kitöltötte, hogy kaptam a családi adókedvezményt. Viszont szeptembertől decemberig nem kaptam, mert nem lett megigényelve.

Szóval ez a 4 mező ( szept., okt., nov., Dec.) hónapok nem lettek kitöltve és így lett beküldve ügyfélkapun keresztül.

Na most kaptam a hibaüzenetet hogy ezeket a mezőket ki kell töltenem egy javító bevallással.


Bocsika ha hosszú lett.

2021. ápr. 15. 18:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hosszú, sőt, még rövid is picit :) Adót érint a dolog? Szóval csak a hónapoknál nem lett kitöltve az a 4 mező? Vagy a keretösszegnél is a rossz számmal lett számolva? Mert akkor önellenőrzést kell beadni.
2021. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak a hónapoknál nem lett kitöltve a mező a megadott kódok alapján (0,1,2,3), kódok közül kellett volna választanom az adott hónapokra.

Adót nem érint, mert a férjem fogja vissza igényelni erre a 4 hónapra az 1 gyerek után járó adókedvezményt 🙂

2021. ápr. 15. 18:49
 6/8 A kérdező kommentje:

Még oldódott! 🙂

Köszönöm szépen a válaszokat! 🙂

2021. ápr. 16. 09:12
 7/8 A kérdező kommentje:
*megoldódott
2021. ápr. 16. 09:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha adó, és/vagy adóalap összegét nem érinti a hiba, akkor csak javítani kell. Magyarul pótolni a hiányzó hónapok jelölését.


Ha adó és/vagy adóalap összegét módosítja a hiba, akkor kizárólag önellenőrzés keretén belül lehet a bevallást "módosítani".

2021. ápr. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!