Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovalutát le kell adózni...

Kriptovalutát le kell adózni ilyen összegben?

Figyelt kérdés

Nem kell bevallani azt a bevételt, amely ingó vagyontárgy átruházásából származik, és az éves összege nem haladja meg a 600 ezer forintot, vagy az abból megállapított összes jövedelem nem haladja meg a 200 ezer forintot.


Ez vonatkozik kriptovalutára is?



2021. ápr. 28. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem, semmi köze a két dolognak egymáshoz. Amiről te beszélsz az arra vonatkozik ha mondjuk eladod a használt dolgaidat. Bitcoin és társai után adózni kell. Még pedig a nyereség 30 százalékàt.
2021. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, igaza van az egyesnek, erre nem vonatkozik az ingóság adásvételére vonatkozó kedvezmény. Annyi, hogy az adó nem 30%, "csak" 26,535%.
2021. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, a crypto mas bevetel kategoriaba esik, pont ugy kell adozni utana mintha amerikai cegtol kapnal reszvenyt :)

Ja es egy tipp mindig crypto to crypto tradeket csinalj, csak akkor vedd ki fiatba amikor kiutalod magadnak, igy elkerulod azt hogy tradenkent kelljen adozz

2021. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 - egy hivatalos linket/törvényhelyet tudnál arra mutatni, hogy a crypto úgy adózik, mint egy külföldi részvény?
2021. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez csak a sajat tapasztalat es nem arra beszeltem hogy 16 szazalekos reszvennyereseg hanem arrol hogy ha amerikai cegnel kapsz RSU-t vagy rendes reszvenyt akkor az utan pont ugyanugy adozol mint amikor crypto nyereseget konyvelsz el. Mindketto mas jovedelem kategoriaba esik es 26.5x szazalek az adoja
2021. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tessek itt van egy cikk az adozasrol: [link]
2021. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én tisztában vagyok az adózásával, ezért is írtam le a pontos százalékot a kettes válaszomban, csak kicsit fura volt nekem, hogy az amcsi részvényhez hasonlítottad, ezért is írtam :)
2021. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!