Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a gépjárműadót egy hónappal...

Ha a gépjárműadót egy hónappal a határidő után fizetem be az milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most találtam meg a gépjárműadóról a csekket, és csak május közepén tudnám befizetni. Láttam hogy régebben mikor önkormányzatnak kellett befizetni akkor minimális volt a kamat, de idén atvette a NAV és érdekelne hogy ebben az esetben milyen következményei vannak?



2021. ápr. 28. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Számolnak egy minimális kamatot, de mivel olyan alacsony lesz az összege, ezért elő sem fogják írni, ergo semmi következménye nem lesz, ha csak májusban fizeted be.
2021. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Késedelmi pótlékot tudsz számolnia NAV oldalán, van kalkulátor. De ahogy az egyes írja, lesz vagy 50 forint max. Amíg nem kerekedik egy ezresre, egész biztos nem érdekli őket.
2021. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

"Amíg nem kerekedik egy ezresre, egész biztos nem érdekli őket."


Jogszabály szerint 5 ezer forint alatti késedelmi pótlékot a NAV nem ír elő.

2021. ápr. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!