Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ipát lejelentettem a tételeset...

Ipát lejelentettem a tételeset mint kezdő egyéni vállalkozó de nem küldték meg mikor mennyit kell fizetni, honnan tudom akkor?

Figyelt kérdés
E-önkormányzati adóegyenleg is nullás szerepkörváltással is.
2021. máj. 4. 07:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A legtöbb önkormányzat már nem küldi meg külön, ohp oldalon az adóegyenlegnél meg fog jelenni. Mikor küldted be a változásbejelentőt?

Amúgy elég könnyen ki lehet számolni az összeget, határidő pedig a vállalkozás nyitási utáni hónap 15-e.

2021. máj. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De épp ott nem jelenik meg és már 3 hete lejelentettem.
2021. máj. 4. 11:48
 3/17 A kérdező kommentje:

Ennyit találni ott csak, a lejelentő űrlapom.

[link]

2021. máj. 4. 11:53
 4/17 A kérdező kommentje:
Vagy most elengedik az újjaknak is?
2021. máj. 4. 12:00
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha ezt így töltötted ki, akkor nem csodálom, hogy nem dolgozták még fel, mert ez így hibás. Javaslom, hogy hívd fel az önkormányzatot és beszéld meg velük, hogy hogyan regisztráljanak.

Egyébként se a régieknek, se az újaknak nem engedik el az ipát, annyi könnyítés van, hogy az adó mértéke maximalizálva van 1%-ban (persze helyi rendelet alapján lehet mentesség).

2021. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mi a hibás benne? Feldolgozták, ez már a feldolgozottak között volt.
2021. máj. 4. 14:26
 7/17 A kérdező kommentje:

Ennyi van csak az adóbevallások listáján:

BEJ | BEJELENTKEZÉS

Bevallás adó éve: 2021, Feldolgozás jogcíme: Bejelentkezés/NAV cégadat, Beérkezés dátuma: 2021.04.20


Ez meg maga az űrlap..

2021. máj. 4. 14:38
 8/17 anonim ***** válasza:
Az csak azért van a feldolgozottak között, mert a rendszer oda pakolja, az csak informatikai feldolgozást jelent. Mondom, hívd fel őket, hogy megbeszéljétek. Lehet egyszerűen csak átcsusszant felette az ügyintéző, ez így május táján nem ritka dolog, amikor tömegével mennek feléjük a bevallások.
2021. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Valamit benéztek, azt írták majd bevallás után kell fizetni..
2021. máj. 5. 12:43
 10/17 anonim ***** válasza:
Milyen bevallás? Ha tételesre jelentkezel be, akkor alapesetben nincs bevallás (csak ha kedvezményt akarsz érvényesíteni).
2021. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!