Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovaluta nyereség utáni...

Kriptovaluta nyereség utáni adózás hogyan működik, kinél lehetne utánajárni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bár még egyáltalán nincs semmiféle ilyen befektetésem, érdekelne, hogy ez pontosan hogyan működik a NAV fele?

Kinél tudnék utánajárni, hogy milyen módon kell adóznom a kivett kriptovaluta átváltása után?

A válaszokat előre is köszi!



2021. máj. 10. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Saját nyilvántartást kell vezetned róla. Ebben szerepeljen a beszerzés dátuma, összege, árfolyama. Aztán eladásnál és újabb beszerzéseknél értelemszerűen vezetni a táblázatot. Az adó a jövedelemd 87%-nak a 15+15,5%-a. Negyedpvente előleg, ha év elejétől eléri a 10 ezer forintot. Év végén adóbevallás, amiben az esetleges különbözetet rendezni kell.
2021. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Így a választ elolvasva, elsőre nem tűnik túl egyszerűnek.

Interneten esetleg vannak erről leírások, esetleg videók? (Kerestem, nem találtam, de őszintén nem is tudom, hogy erre hogyan kéne rákeresni.)

2021. máj. 10. 13:28
 3/14 anonim ***** válasza:
1 es tokeletesen jol leirta. Semmi nehez sincs benne. Beutalod az osszegeket es ev vegen ugyesen az adobevallasodba beteszed. Nem nagy kunszt, ha reszvenyed lenne szinte ugyanezt kene tedd, csak mas szamokkal
2021. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem bonyolult egyáltalán. Egy kb 8 oszlopos excelt kell vezetni és kész. Ha nem váltogatsz gyakran fiatra, akkor simaliba.
2021. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!
2021. máj. 10. 19:19
 6/14 anonim ***** válasza:

Lett/lesz nemsokára törvénymódosítás, szóval, a 15+15.5 akkor már csak 15 lesz.

Nem kell adóelőlegezned meg ilyeneket negyed évente. Adót akkor fizetsz és vallassz be, amikor hasznot realizálsz, értsd pénzre váltod.


Példa: veszel ma egy ethereumot, tartod 5 évig. Elmegy az 5 év, pénzre váltod, a számládra teszed. Ha a számládra tett pénz több, mint amiért ethereumot vettél, a különbséget leadózod ahogyan éppen kell és bevallod. Ha kevesebb vagy ugyanannyi a pénz amit ki tudsz venni belőle, mint amit betettél, akkor vagy nincs jövedelmed ami adóalapulszolgálhatna vagy veszteséged van, ami nem adóköteles.

2021. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Ezt találtam, talán így érthetőbb :

[link]

2021. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
#1 Nekem annyi kérdésem lenne, hogy mi van akkor ha nem vezettem táblázatot?
2021. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor pótold :D

Viccet félretéve: valami nyilvántartás mindenképp kéne. Trade history vagy bármi elérhető?

2021. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
#9 Azt hittem 1 évig tárolja a Binance de nem. Csak 3 hónapra visszamenőleg van infó. Főleg tavasszal vettem így a jelentős része hiányzik. A banknál látom, hogy mennyi pénzt raktam be és ennyi. Hogy mibe mennyiért raktam és mikor az így abszolút hiányzik.
2021. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!