Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik az adózás saját...

Hogy működik az adózás saját kézműves termékek eladásánál?

Figyelt kérdés
Teszem azt horgolok valamit, kötök egy pulóvert, vállalok portrérajzolást, vagy elasom egy festményem, készítek dísztárgyakat, stb. Ezeknek mi a menete, hogy kell utána adózni? Csak a fizetésemet szeretném néha kicsit kiegészíteni, maximum havi 10-20 ezer lenne, az sem minden honapban. Csak időszakosan. Vagy ezzel így mínuszban jönnék ki?

2021. máj. 17. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen formában, milyen adózási móddal kívánod csinálni.
2021. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, esetleg meg tudnád mondani, hogy mik erre a legjobb lehetőségek? Nem értek hozzá. Neten keresgettem, de az inkább azokra vonatkozott, akik nagyobb jövedelemre akartak így szert tenni.
2021. máj. 17. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan adószámos magánszemélyként csinálják. Ezzel a módszerrel én nem minden esetben értek egyet.

Ha van 36 órát elérő munkaviszonyod, akkor lehet másodállású szja-s vállalkozó. Ilyenkor havi járulékot nem kell fizetned, számolhatsz el költségeket és év végén az eredményedet kell leadózni.

Katás vállalkozást nem éri meg fenntartani ehhez a tevékenységhez.

2021. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. máj. 17. 15:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Dolgozz feketén..

Ha KP-ban kapod a lóvét kizárt hogy lebuksz ,ha utalnak az már veszélyesebb de nekem volt már hogy 1 milliót kaptam egy hónapban összesen és semmi sem történt.

2021. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!