Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen egyéb módokon tudom...

Milyen egyéb módokon tudom módosítani a NAV-tól kapott szja tervezetemet, ha van ügyfélkapus elérhetőségem, de nem szeretném igénybe venni a tervezetből kattintható "Módosítás" funkciót?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen tavaly januárban lecserélődtek a bérszámfejtésen dolgozók és két hónapnál az szja előleg megállapításánál csak a kiskorú gyermekemet vették figyelemben, a mesterképzésben tanuló gyermekemet nem. Amikor észrevettem és jeleztem nekik, akkor azt mondták, hogy ők visszamenőlegesen már nem tudnak ezen változtatni, de majd az éves bevallásnál visszaigényelhetem a levont szja-t.

Az ez utáni hónapoknál már korrekten figyelembe vették mindkét gyermekemet.


Most szerettem volna módosítani az szja tervezetemet, a "Módosítás" funkcióval, de amikor a "Nyilatkozat ... és a családi kedvezményről" lapon az egyetemista gyermekem adatainak megadásánál a problémás hónapoknál is beírom a "2: Eltartott (létszámba beszámító)" számot, akkor valami olyasmi rendszerüzenetet/figyelmeztetést kapok, hogy "23 évesnél idősebb gyermeknél nem lehet érvényesíteni ....".

A gyermekem már tényleg elmúlt 23 éves, de a dolog azért ellentmondásos számomra, mert úgy tudom, hogy a családi kedvezmény érvényesíthetőségének feltétele, hogy az érintett gyermek létszámba beszámító legyen a családi pótlék megállapításánál. A családi pótlék beszámításánál figyelembe vehető egyetemista gyermek korának pedig nincs felső határa. Csak az a feltétel, hogy ne legyen rendszeres jövedelme.

A dolog azért is ellentmondásos számomra, mert a problémás hónapok a január és a február. Ugyanakkor a többi hónapra már helyesen jelentették a bérszámfejtésen dolgozók az adatokat és a március-december időszakban már érvényesítésre került a kedvezmény a havi szja előlegek megállapításánál.

A gyermekem már januárban is idősebb volt 23 évnél. Ebből adódóan a március-december időszakban is egyre idősebb volt.


A fentiek miatt arra gondoltam, hogy az szja tervezetből csak kattintom a "Módosítás" opciót, de ténylegesen más módon módosítom a tervezetet. Azaz beadok egy teljesen önálló bevallást. Akár úgy, hogy letöltök egy üres bevallási nyomtatványt, aztán kézzel kitöltöm és postai úton beküldöm. Vagy az ÁNYK program segítségével online kitöltöm a nyomtatványt és beküldöm az ügyfélkapun keresztül.


Persze a fő gond ezzel még nem szűnik meg, mert nem igazán értem, az e-szja oldal "23 éves gyermekkel" kapcsolatos figyelmeztető üzenetét.

Mi a véleményetek. Tud valaki érdemben segíteni?



#SZJA Tervezet módosításának szabályos lehetőségei #SZJA Tervezet "Módosítás" funkciójának figyelmezető üzenetei #23 évesnél idősebb egyetemista gyermek figyelembe vétele (nem vétele) a családi kedvezménynél
2021. máj. 19. 08:15
 1/1 anonim ***** válasza:

A családi pótlék összegének megállapítása szempontjából azt a vér szerinti, örökbe fogadott vagy nevelt gyermeket kell figyelembe venni (kérelemre), aki az ügyfél háztartásában él és akire tekintettel a szülő, nevelőszülő, a gyám családi pótlékra jogosult, vagy aki köznevelési intézmény tanulója vagy felsőoktatási intézményben, első felsőfokú szakképzésben, első alapképzésben, első mesterképzésben vagy első egységes osztatlan képzésben részt vevő hallgató, aki rendszeres jövedelemmel nem rendelkezik.


A felsőoktatási tanulmányokat folytatók közül csak az első egyetemi, vagy főiskolai szintű képzésben részt vevő hallgató számítható be a gyerekszámba.


Ha csak egy figyelemfelhívó üzenet jelent meg, akkor azzal nem kell foglalkoznod. Ezek általában zöld vagy sárga színűek attól függően, hogy melyik NAV-os rendszerről beszélünk. A problémás az mindig piros színnel jelölt!


Ha így sem boldogulsz a tervezettel, akkor készíts az ANYK programmal egy saját bevallást, és azt nyújtsd be ügyfélkapun keresztül. Valószínűleg ott is kapsz erre egy figyelmeztető jelzést, de ha a rendszer továbbenged, és a bevallásra tesz "bárkódot" akkor nagy baj nincs.

2021. máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!