Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A túlfizetést mikor utalják...

A túlfizetést mikor utalják vissza?

Figyelt kérdés

Van adótúlfizetésem, vissza is igényeltem még május elején. Mikorra várhatom, hogy visszautalják? Van olyan ismerősöm aki már meg is kapta a pénzt. Mivel ma éjfélig adható le a bevallás, én arra tippelek, hogy csak jövőhéttől számíthatok rá, nem értem, hogy lehet az, hogy valaki hamarabb kapja meg.

Valaki tudja konkrétan, hogy ez mennyi idő? 30 nap?



2021. máj. 20. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Fel van tüntetve mindenhol.

30 nap

2021. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30 nap. Néha előfordul, hogy 1-2 nappal korábban, idén még nem találkoztam ilyennel.
2021. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

30 napon belül bármikor indíthatják a kiutalást.


Az, hogy egyik hamarabb kapja meg, mint a másik kizárólag azon múlik, hogy az ügyintéző mennyire van leterhelve. Akinek kevesebb ügyet osztanak ki, az előbb végez velük, tehát előbb képes indítani a kiutalást.

2021. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3, ez nem így van. 1-2 napon belül fel van dolgozva a bevallás, akkor rögzítik a kiutalás időpontját is.
2021. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Akkor lehet elsiklottam felette, én is 30 napra tippeltem mert kb mindenhol annyi idő. Köszi a segítséget!

2021. máj. 21. 05:59
 6/6 anonim ***** válasza:

"1-2 napon belül fel van dolgozva a bevallás, akkor rögzítik a kiutalás időpontját is."


Akkor azonos időpontban benyújtott bevallás esetén miért hatalmas a kiutalás időpontjában az eltérés? Nem kötekedésből írom, hanem azért, mert őszintén érdekel az oka.

2021. máj. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!