Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ház után vásárolt illeték...

Ház után vásárolt illeték megfizetés mérséklésere milyen lehetőségeink vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly nyáron vásároltunk a férjemmel házat babavarobol, lakashitelbol és csokbol. Természetesen tisztában voltunk az illetékkel, de még csak most küldték ki a levelet. Nyilván ez sosem jön jól, de most végképp nem. Az én fizetésem nettó 220, a férjeme papíron 250, de én valószínűleg csak augusztusig dolgozom, mivel babát várok és onnantól táppénzen leszek.

Olvastam, hogy lehet részletfizetést, mérséklést kérni, csak nem tudom mi az az indok amit ők elfogadnak, esetleg van e arra esély, hogy elengedjek az illetéket? Köszönöm a válaszokat



2021. máj. 27. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Iden mar illetekmentes a CSOKal vasarolt lakas, de ha tavaly vettetek akkor fizetni kell, nem fogjak elengedni. Reszletvizetest ha jol tudom alapvetoen az elso lakasvasarlasnal adjak meg, ha nektek ez az elso akkor nem kell nagy indoklas, annyi hogy anyagi helyzetetek es terhesseg miatt.

Illetek nem egy uj dolog, normalis esetben az ember szamol vele es ugy vesz lakast hogy ez az osszeg mar el van kulonitve, es csak arra var hogy fizetni lehessen navnak.

2021. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen írj kérelmet, nincs vesztenivalód.

A barátnőm lányáéknak elengedték.

2021. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minkez az ügyvéd vásárlásnál tájékoztatott, hogy milyen lehetőségeink vannak. Mondtuk, hogy részletekben szeretnénk fizetni. Elintézte, nekünk már úgy jött a papír. (Nem hiszem, hogy kell bármilyen indoklás, ha igen akkor kamuzott helyettünk.)
2021. máj. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagyonszerzési illetéknél is többféle varia létezik. Van olyan kedvezmény, amit az ingatlan szerzéskor (adásvételi szerződés kötésekor) már lehet jelezni, van olyan, amit menet közben is.


A NAV-hoz bármikor adhatsz be kérelmet erre vonatkozóan. Akár mérséklésre, akár részletre, akár halasztásra. Ha nem elég az információ a kérelmed elbírálásához, akkor hiánypótlást kérnek be hozzá és azt figyelembe véve bírálják el.


Indoklás mindig kell, kizárólag az automatikus részletfizetéshez nem.

Mi az, amit elfogadnak? Ez teljesen változó. Összességében nézik az ügyeket. Volt-e már probléma veled, milyen az adózási előéleted, ha régebbi tartozásról lenne szó, akkor meg tudtad volna fizetni akkor, vagy már akkor sem, megélhetésed veszélyezteti vagy sem, milyen adónemről beszélünk (levont adó/járulék vagy sem)... Tehát sok mindent vizsgálnak, főleg ha mérséklésről van szó. Adott esetben nem egy ügyintéző dönt, hanem egy erre létrehozott bizottság.

Nincs jó vagy rossz indok...


Automatikusnak mondott részletnél ilyen nincs. Ha az előírt két feltételnek megfelel a kérés, akkor mindenféle vizsgálat nélkül KÖTELESEK megadni, mert jogszabály írja elő.

2021. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kedvezményetek, amit az illetéktörvény biztosít és alapból járna, ha kérnétek?
2021. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!