Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy felszámolás alatt lévő...

Egy felszámolás alatt lévő cég alkalmazottjának miként lehet megszüntetni a munkaviszonyát?

Figyelt kérdés

Adott egy cég, amelyik egyik napról a másikra lehúzta a rolót. Az adószámuk megszűnt, a tulajdonosok felszívódtak, kifizetés sem történt.


Az egyik rokonom ott dolgozott, aki éppen előnyugdíjba készült volna menni. Közölték vele, hogy mivel élő munkaviszonya van, ez nem lehetséges, előbb szüntesse meg.


Annyit tudunk, hogy minden a cég képviseletében álló személyt elnyelt a föld, és szankciós jelleggel a NAV törölte az adószámukat. Együttműködés hiányában nem tudni, hogy az ügy éppen hol áll, vagy merre halad.. egy hirdetményt találtam a NAV adatbázisában, hogy 1 év 3 hónappal az eset után nyilatkozatra szólítják fel őket a levélben szereplő dolgokkal kapcsolatban, ami 15 napon belül életbe lép annak elmaradása esetén.


Persze nem tudni mi áll abban a levélben, viszont hivatkozik egy ügyiratszámra.

Azt tudom, hogy ha nincs együttműködő személy, akkor a céget igyekeznek jogutód nélkül felszámolni (és ekkor a munkaviszony is automatikusan megszűnik), de az sajnos nem derült ki, hogy már felszámolásra került-e, vagy csak az lesz a vége. Ha ez évekig elhúzódik, akkor addig a szóban forgó személy nem tud mit lépni?


Kihez lehet fordulni ilyen esetben? Bevallom nem vagyok túl járatos, de szeretnék segíteni.


Előre is köszönöm!


2021. máj. 31. 15:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Cégközlöny. Ott minden információ megvan. Az is, ha felszámolás indul a cég ellen, és az is, hogy ki lesz a felszámolóbiztos.

Ha a bíróság kijelölte a felszámolóbiztost, akkor Ő veszi át a munkáltatói jogkört is, tehát mindent vele kell intézni.


" hogy 1 év 3 hónappal az eset után " Tessék?????


Melyik cég? Adószámát kérem, vagy a cégjegyzékszámát.

2021. jún. 1. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!