Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Új vállalkozást mikortól...

Új vállalkozást mikortól lehet rögzíteni a NAV számlázórendszerében?

Figyelt kérdés
Webes ügysegéden regisztráltam a vállalkozást, kaptam is adószámot, gondoltam, elintézem mindjárt a NAV számlázórendszert, de az adószámra azt írja ki, hogy érvénytelen adózó. Akkor ezek szerint a NAV-hoz még nem ment át az info? Vagy mi lehet a baj? Mondjuk eleve furcsa, hogy csak az első 8 számot engedi beírni, a kötőjel utániakat már nem. Vagy kifogtam valami működési hibát náluk?
2021. jún. 10. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Mondhatni úgy is, hogy kifogtál egy működési hibát. Az egész rendszer egy nagy működési hiba. Kezdjük ott, hogy amikor regisztrálsz a webes ügysegéden, akkor azok az adatok a NAV-hoz mennek be, náluk generálódik le az adószám, ők képzik meg. Utána ezt beírod a saját rendszerükbe és nem ismeri fel. Ez orbitális hiba szerintem. De sajnos nem egyedik, így működik a rendszer és kész. Sajnos várni kell vele egy napot, mire fogsz tudni regisztrálni.

A másik dolog meg. Valóban csak a törzsszámot engedi beírni, viszont ha azt írnák oda, akkor az emberek nagy része nem tudná, hogy mit kell odaírni. Ezért írták, hogy adószám. Szintén hibásan. Ha nem merték bevállalni, hogy a helyes megnevezést írják oda, akkor azt kellett volna, hogy az adószám első 8 számjegye.

A lényeg: ne aggódj, ma biztos nem fog menni a regisztráció, holnap ülj neki újra. Ez nem hiba, ez a rendszer így "jó" :)

2021. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes és megnyugtató választ! :)
2021. jún. 10. 23:28
 3/4 Fsms ***** válasza:
Amikor az egyetemista srác felfedezte a hibát a BKK elektronikus jegy rendszerében, akkor lecsapott rá a rendőrség. Ezeket a hibákat óvatosan kell kezelni az Orbán rendszerben. 😂
2021. jún. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell neki 1-2 nap, mire átfut a rendszeren és felismeri. Múltkor én is így jártam.
2021. jún. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!