Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízott számlakibocsátásnál...

Megbízott számlakibocsátásnál a megbízó lehet adószámmal nem rendelkező magánszemély is?

Figyelt kérdés
Tehát létezik olyan legális lehetőség, hogy valaki, aki egy adott tevékenységet vállalkozóként végez, számlát adjon olyasvalaki helyett, aki nem számlaképes? Számomra ez totál hihetetlennek tűnik. Vagy az államnak mindegy, ki adózik, csak valaki adózzon?
2021. jún. 11. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A megbízott számlakibocsátás nem erről szól. Amiről te beszélsz az csak simán annyi, hogy egy vállakozó nevében folytat tevékenységet az illető (Nyilván nem a sarki boltot vezeti, hanem leginkább interneten keresztül végezhető tevékenységet folytat), nyilván a vállakozó tudtával.
2021. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem én nem ilyenre gondoltam. Hanem amikor valakit megbíznak valamivel, viszont a megbízónak számla kellene, és ő nem számlaképes, ezért bár neki megy a pénz, számlát olyan ad róla, akinek ilyen jellegű vállalkozása van. Azt tudom, hogy ilyesmit sokan csinálnak, csak ma egy ismerősöm meglepett azzal, hogy a könyvelője szerint ezt nevezik harmadik fél által kibocsátott számlának, és teljesen törvényes. Én mindig azt hittem, hogy az ilyen bár gyakori, de totál illegális. Vagy létezik olyan, hogy két személy között van szerződés, egy harmadik adja a számlát, és azt nyugodt szívvel lehet akár mutatni az adóhivatalnak úgy is, hogy aki a munkát végezte, az gyakorlatilag zsebbe kapta a pénzt?
2021. jún. 11. 23:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen így van, ahogy írod.

Az nem szabályos, ha Józsi feketén dolgozik xy cégnek és zsebbe kapja a lóvét, de csak akkor, ha visz róla számlát így a szomszéd kiad neki egy számlát, a költségét ezzel pedig Józsi megtéríti neki. Ez így csalás, mindhárom fél részéről (fiktív számla kiállítása, befogadása, fekete munka).


Ez a harmadik fél általi számla kibocsátás pl olyan helyzetben van, ahol az ember meg van hatalmazva, hogy a cég nevében számlát adjon ki, tehát ő maga állítja ki és adja a számlát. Pl amikor műszakira viszed a kocsidat, akkor a számlán az lesz, hogy az NKH állította ki a számlát, de Pisti a vizsgabiztos vagy a vizsgahely adminisztrátora, aki az xyz cégnek dolgozik, az állította ki és kapod meg tőle.


Vagy mondjuk egy gázszerelő cég embere kimegy az otthonodba, akkor ő a cége nevében adja a számlát, nem a saját nevében.

Tehát az a lényeg, hogy mindhárom félnek kell legyen legalább az egyikkel valamilyen legális kapcsolata.

Tehát az mindegy, hogy a gázszerelő az alkalmazott-e a cégnél vagy megbízási szerződéssel van, esetleg egyéni vállalkozóként dolgozik be a cégnek mondjuk hétvégén.

2021. jún. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!