Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerencsejátékból származó...

Szerencsejátékból származó jövedelem adózási folyamata?

Figyelt kérdés

A kérdésem azzal lenne kapcsolatos, hogy ameddig a fogadási oldalakon, vagyis az iroda számláján (pl. Unibet, Bet365, Betfair stb.) van a pénz, és ott gyűlik, akkor addig nem kell róla adózni, csak ha kiveszem valahová (pl. Neteller, Skrill, bankkártya stb.), jól gondolom?

Olvastam olyanokat is a neten, hogy az irodáknak is van jelentési kötelezettsége évente az ügyfeleikről a regisztrált állampolgár illetékes országának, de nem tudom, hogy ez befolyásol-e bármit.


Példa:

Befizettem 100 $-t Betfair-re. Fél év alatt sikerült megdupláznom. Úgy tervezem, hogy ha valamilyen csoda folytán elérem az 500 $-t, akkor kezdem el majd kivenni a pénzt (Netellerre), minden hó végén valamennyit. Adóznom csak a kivett pénz után kell majd, igaz?


Próbáltam a kérdésemre választ találni, de eddig még nem sikerült. Köszönöm előre is a válaszokat.



2021. jún. 15. 06:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod. Amint a fogadóiroda gyűjtőszámláján megjelenik az összeg, már adókötelessé is vált, hiszen onnantól van rendelkezési jogod az összeg felett.
2021. jún. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Viszont akkor lenne egy kérdésem hozzá: ez esetben csak a különbözet után kell fizetni, pl. ha 100-ról 200-ra megy fel, akkor csak 200-100=100$, vagyis ennyiről, igaz?

2021. jún. 16. 06:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Fogadásonként kell meghatározni az adót.
2021. jún. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hookuszpook ***** válasza:

Egy kicsit pontosítom az előző választ, mert igaz ugyan, csak kicsit félreérthető. Szerintem.


Csak a nyert összegről kell(ene) adóznod, de nem több fogadás egyenlegét összevonva. Tehát ha egyiken nyersz 100-at, a másikon veszítesz 100-at, az nem azt jelenti, hogy mivel 0 a nyeremény egyenleged, ezért ne lenne adókötelezettséged.

Az egy fogadáson nyert 100 után adóznod kell, a vesztessel pedig adózás szempontjából nem kell foglalkoznod. Esetleg értékelheted úgy, hogy az egész összeg adó volt.

Igaz, ez még Magyarországon is elég nagynak számít. :) Habár erőteljesen ebbe az irányba visz minket királyunk... :(


Másképpen fogalmazva:

Egy adott fogadás nyereségét nem lehet csökkenteni a vesztes fogadásokra feltett összegekkel.

2021. jún. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hookuszpook ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy miért van ez úgy, ahogy a #4 válaszban írtam:


A fogadók döntő többsége (közel 100%-a) az évek alatti összes fogadást tekintve veszteséges lesz. /Ezzel lehet vitatkozni, csak nem velem. :)/


Ebből következik, hogy a végén senki nem fizetne adót. És ez jó lenne az államnak? Főleg a magyarnak? Naná, hogy nem!


Persze, azért az nagyon nem igaz, hogy senki ne fizetne a fogadó által elvesztett összegből, mert a fogadóiroda igen. Viszont gondolj bele, mennyivel jobb egy X mennyiségű pénzt egy helyett kétszer megadóztatni! Főleg Magyarországon. Ugye?

2021. jún. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!