Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha havi rendszerességgel...

Ha havi rendszerességgel kapok pénz azzal milyen dolgom van , hogy ne büntessenek meg?

Figyelt kérdés
Támogatói kapcsolatban vagyok és kapnék havi x ezer ft-ot adó bevallásban vagy valamiben fel kell tüntetnem, vagy ha szülőktől kapnék pl támogatást suli mellé azt be kéne írnom, (bankszamlara való utalásról van szó)
2021. jún. 15. 23:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%
Amikor otthon laktam egy kis ideig, anyámnak úgy utaltam a rezsi rám eső részét, annak utalsz akinek akarsz.
2021. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%

Évente kb 800 ezer forintig adómentes vagy utána a 800 ezer fölötti részre van 15% szja.

Elvileg beírhatod adóbevallásba is csak ne ilyen marhasággal, hogy támogatói kapcsolat, hanem mondjuk használt háztartási eladás.

De jobb ha semmit se írsz, a kutya se fogja kérdezni!

2021. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Egyenesági rokonok közötti családtagok közötti pénzmozgás minden esetben értékhatártól függetlenül adó és illetékmentes!

Ha jól tudom a hagyatéki adót is eltörölte már a ZOrbán, mint a vizitdíjat is!

2021. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. jún. 16. 10:49
 15/24 anonim ***** válasza:

"Csak 150 ezer Ft alatti ajándék esetén nem kell adózni nem egyenesági rokonok között.


Csak a pontosság kedvéért."


Ne keverd a szezont a fazonnal. Csak a pontosság kedvéért. :)


Illeték nem egyenlő az SZJA-val.


Illetéknél (ajándékozási illetéknél) van a 150 ezres korlát.


SZJA törvény szerint a magánszemélyek közötti ajándékozás mentes az adó alól.

Illeték törvény szerint az egyenesági rokonok közötti ajándékozás mentes az ajándékozási illeték alól.


Tehát ahogy fentebb már írták, ha a feltétel teljesül (egyenesági rokontól kapod), akkor az ügylet adó- és illetékmentes.


"Évente kb 800 ezer forintig adómentes vagy utána a 800 ezer fölötti részre van 15% szja." No ez hogyan került ide? Valamit keversz nagyon 12-es válaszoló, ugyanis ennek semmi köze a feltett kérdéshez.

2021. jún. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Támogatói kapcsolatban vagyok és kapnék havi x ezer ft-ot"


Kicsit pontosabban, hogy ez mit jelent a gyakorlatban. Mármint a "támogatói kapcsolat".

2021. jún. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
16-os Azt jelenti, hogy pénzért szexel.
2021. jún. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17# Nem minden esetben.

Tudod van olyan is, amikor alibinő, társaság kell a férfinak. És pont az a lényege, mitha szex lenne de pont az nincs.

Tudom azt mondod nincs ilyen, de van.

2021. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"16-os Azt jelenti, hogy pénzért szexel."

A kérdező nem írt ilyet. Amíg nem válaszol pontosan, hogy mit ért "támogatói kapcsolat alatt" - ami nem feltétlenül azt jelenti, amire Te gondoltál -, addig pontos választ sem tudunk adni.

2021. jún. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Csak 150 ezer Ft alatti ajándék esetén nem kell adózni nem egyenesági rokonok között.


Csak a pontosság kedvéért."


Úgy tudom idén eltörölték az értékhatárt.

2021. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!