Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Legális ha instagram-on...

Legális ha instagram-on árulok saját készítésű dolgokat? Kell érte adóznom?

Figyelt kérdés
Szeretnék csinálni egy oldalt instagram-on ahol handmade dolgokat pl fülbevalókat, nyakláncokat, átalakított ruhákat árulok. Sok ilyen oldalt láttam, de nem tudom, hogy ezért kell majd adót fizetni(ha nem rögtön de egy idő után akár).

2021. júl. 11. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Üzletszerű tevékenységet vállalkozóként vagy társas vállalkozásban, de legalább adószámos magánszemélyként végezhetsz
2021. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Igen, az első forinttól adóköteles lenne.
2021. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen mindegy, hol árulsz: az Instagramon vagy az aluljáróban egy pokrócon. Üzletszerű tevékenység, adózni kell utána. Más kérdés, hogy sokan nem teszik, de ha a nav elkap, cumi van.
2021. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2021. júl. 11. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor összeghatár is van nem? Vagy a 200 ezer az nem ide vonatkozik?

Az alatt nem kell.

(Gondolom ennél több a bevételed, de azért megemlítetttem)

2021. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na megint jött egy ilyen "200ezres" aki keveri a szezont a fazonnal.


Van 600ezer Ft-os összeghatár, ami saját használt termékeid adására vételére vonatkozik. Az üzletszerűen folytatott eladás, ami a kérdező leírása alapján simán megáll, a legelső forintól adóköteles.

2021. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!