Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » USA cég felé végzett munka/szá...

USA cég felé végzett munka/számlázás ellenőrzése hogyan zajlik? Volt akit már ellenőriztek? (Payoneer)

Figyelt kérdés

USA-beli LLC felé dolgozom és számlázok 2 éve, egyelőre nem kaptam ellenőrzést, pedig 1-1 hónapban vannak "viszonylag" nagyobb számlák is (2-3 millió körül).

Nem vagyok ÁFA-körös, illetve nincs írásos szerződésem sem, vagy teljesítésigazolás, semmi ilyesmi (simán megkerestek, beszélgettünk, aztán Payoneeren keresztül jön a pénz, éppen mennyi).

Könyvelőm szerint ilyen esetben simán azt mondom hogy szóban megbeszéltünk mindent aztán csá, de neki sincs tapasztalata ilyen ellenőrzésekkel (nem is ismer senkit, akinek lenne).

Van itt olyan, akinek igen?

Hogy néz ki egy ilyen ellenőrzés, mire kíváncsiak, mit néznek meg?

Előre is köszi!



2021. júl. 20. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Alanyi adómentes KATÁs vagy?
2021. júl. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 igen
2021. júl. 20. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Öhm, lehet én vagyok a hülye, de nem úgy van, hogy egy cég felé egy évben maximum 3 milliót számlázhatsz? Vagyis számlázhatsz többet is, csak azt már 40%os adó terheli. És ez érvényes a külfödi cégek felé kiállított számlákra is.


Javítson ki aki szeretne, de én így tudom.

2021. júl. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 ez valóban így van, bár a kérdéshez talán csak mellékesen kapcsolódik :)
2021. júl. 20. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:

En egy masik user vagyok, de teljes mertekben egyet ertek az elottem iro valaszoloval. Amit leirtal az lehetetlen, mert az sehogy sem stimmel, hogy alanyi AFA mentes KATA-skent szamlazol 2-3 milliokat havonta ugyanannak a cegnek. Igy meg az alanyi AFA mentesseg es a KATA eves hatarat is elered, de az egy cegnek szamlazhato limitet biztosan.


A szamlazast nem idezojelben gondoltad, es feketen megy az egesz, ami miatt felsz is az esetleges ellenorzestol?

2021. júl. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 köszi, de pont nem lépem át az évi 12 milliót, szóval tudok alanyi áfamentes maradni (nem minden hónapban állítok ki 2-3 millióért számlát)

en bloc minden szabályos, igazából csak kíváncsi vagyok, az egyetlen dolog ami nem teljesen tiszta, hogy mivel sem írásos szerződésem, sem teljesítésigazolásom, sem semmi ilyesmim nincs, mégis milyen módon történik egy ellenőrzés, mit ellenőriznek le ilyenkor

2021. júl. 22. 09:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Látszólag akkor félreérted:DD Ha te pont nem léped át a 12 milliós limitet az elég nagy gond. A 3 milliós limit nem egy hónapra vonatkozik (Értelmetlen is lenne), hanem egész évre 🤔

Ha az egész évet nézve te valakinek többet számlázol, mint 3 millió, arra rámegy a 40%os adó. Mivel külföldi a cég, ez téged terhel.

2021. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

"Ha az egész évet nézve te valakinek többet számlázol, mint 3 millió, arra rámegy a 40%os adó. Mivel külföldi a cég, ez téged terhel."

köszi, de mint mondom, ezzel tisztában vagyok :D

i.e. 3 millió feletti rész egy számlacímzettnek 40%, illetve évi 12 millió feletti rész 40% (+ áfakörös leszel)

szerencsére van könyvelőm aki ezeket elmagyarázza nekem :D

az egyetlen amit nem tudok, hogy ha van ellenőrzés, akkor ott nekem kb mit kell mutatnom, mert meglehetősen hektikus a pénz útja (legális, de kissé össze-vissza van)

2021. júl. 22. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!