Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A diákigazolványom meddig...

A diákigazolványom meddig érvényes KATA szempontjából?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a mostani, miután a gimnáziumot befejeztem, október 31-én fog lejárni, addig jogosult vagyok kedvezményes KATAra, bérletre stb.

Szeptemberől OKJ-s tanfolyamra fogok járni (EFEB), és csináltatok új diákigazolványt, de a tanfolyam csak hat hónapos, és az lenne a kérdésem, hogy a diákit, azt ugyanúgy egy évre kapom, vagy amint befejeztem az OKJ-t már lejár?



2021. aug. 1. 14:37
 1/2 anonim válasza:
Ha kapsz érvényesítő matricát rá - 2021-2022 - tanév, akkor 2022 októberéig lesz érvényes
2021. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Az efebnek már nincs iskolarendszerű képzése, nem fogsz nappalis tanulói jogviszonyt kapni, sem diákigazolványt.


2. ha most érettségiztél, akkor július óta teljes Katát kell fizetni, nem a 25.000-est. A kedvezmény a hallgatói/tanulói jogviszonyhoz kapcsolódik, nem a diákigazolvány érvényességéhez.

2021. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!