Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi online sportfogadás...

Külföldi online sportfogadás nyereménye utáni adózás(?) Ugye rosszul értelmezem a szabályozást?

Figyelt kérdés
A szabályozásban van egy részlet: "A bevételt és a költséget fogadásonként kell elszámolni, tehát például a vesztes fogadások költsége nem számolható el a nyertes fogadások bevételével szemben." Ez ugye a józan ész szerint azt jelenti ugyebár hogyha például befizetek 10ezer forintot, felrakom egy 1,5-es oddsal, lesz 15ezrem. A "nyereségem" 5ezer forint. Úgy döntök tovább játszok, felrakom a 15 ezret egy újabb fogadásra, azonban az vesztes lesz. Ezek után elvileg az 5ezer forint után is be kellene fizetni az Szja-t meg a Szochot-t, miközben az 5 ezer forinttal soha nem is rendelkeztem, hiszen a fogadói egyenlegen lévő pénz nem valódi pénz, hanem egyfajta "zseton" mint a kaszinókban. Remélem rosszul értelmezem mert ha ez így van akkor ez a szabályozás egy színtiszta baromság. Gyakorlatilag lehetetlen lenne bárkinek is hosszútávon is profitban lenni.
2021. aug. 5. 20:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Pedig így van.
2021. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Röhej...
2021. aug. 5. 21:33
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
nem röhej, gondolj bele. 15ezer volt a számládon. ergó lehetőség arra, hogy kivedd az 5ezer nyereséged, a pénz a tiéd... lett volna, ha nem játszod el. de ki mondta, hogy játszd el?
2021. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Pedig így van és ez így is igazságos. Az a plusz ötezer igenis a tiéd volt, bármit csinálhattál volna vele, de te úgy döntöttél, hogy eljátszod.
2021. aug. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Aztan ha a kifizetesek utan adozol a kutyát nem fogja erdekelni.


Ahogy az sem ha nem adozol 5szamjegyu kifizetes utan..

2021. aug. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4-es valaszoló:


Igazságos???? Gyakorlatilag csak annak a lehetőségét veszi el hogy valaki nyereséges lehessen hosszútávon... mint mondtam, az hogy a fogadói számlámom megjelenik az attól még nem az enyém hiszen az lényegében játékpénz,zseton. Ha az lenne a szitu hogy instant bankszámlára utalják akkor más lenne a helyzet, de így...

Egyébként meg nem értem a döntéshozókat, így szerintem nem lesz az államnak egy forint bevétele se, ha csak kifizetések után kellene akkor tuti hogy sokkal többen adóznának a nyereségük után.

Hát így maradok a jó öreg tipszmiksznél.

2021. aug. 6. 06:53
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Az adozas miatt akkor kene aggodnod, ha havi szinten szazezreket vennel ki.


Senki nem adozik a szerencsejatek utan, nem kell parazni. Tagja vagyok a legnagyobb magyar sportfogados forumnak es meg soha senkit nem kaptak el mert nem adozott.



A rendszer azert ilyen hogy senki ne vehessen koncesszios jogit, es senki be akarjon a beten jatszani ha parazik a navtol. Ezert lett monopol a szrt ami amugy eus jogsértő.

2021. aug. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

Igen, igazságos. Attól mert te játékpénznek, zsetonnak fogod fel, ami a gyűjtőszámládon van, attól az még nem az, hisz szabad rendelkezési jogod van felette. Ha akarod kiutalod és már vehetsz is kenyeret, ha akarod akkor meg játszol vele tovább. Van logika a rendszerben.

Amúgy meg pont ez a szabályozás lényege, amit leírtál, hogy akkor inkább játszik valaki a tippmixen. Az állam nagyságrendekkel többet kaszál azon, hogy ott játszol, mint az adófizetésekből.

#7 - az nem igaz, hogy senki sem adózik, én jópár adóbevallást csináltam idén is, amiben be lettek vallva és megfizetve ezek a pénzek. És az sem igaz, hogy senkit sem büntettek meg még ezért, pár példát tudnék hozni.

2021. aug. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mutass par peldat.. En altalanossagban beszelek olyanokrol akik par ezres tetekkel jatszanak es nem milliokkal.
2021. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Hogy mutassak példát? Tegyem közzé a navos jegyzőkönyvet? :D
2021. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!