Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik az automatikus...

Hogyan működik az automatikus postai vámkezelés?

Figyelt kérdés
Rendeltem az Unión kívülről 150 euró összeg alatt. Az automatikus postai vámkezelés hogy működik? Van itt, aki már csinált ilyet?

2021. aug. 14. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor átveszed, fizetned kell.
2021. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem neked kell a vámeljárást végigcsinálni, hanem a posta megcsinálja helyetted úgy, hogy amikor rendelsz egy megfelelő helyről, ami regisztrált az eus rendszerbe, oda a rendelés pillanatában felviszik, hogy mit és mennyiért rendeltél. Kap az eladó egy vonalkódot, azt ráragasztja a csomagra és úgy adja fel. Amikor megérkezik a csomag az országba, ott csak leolvassák ezt a kódot, azonnal kiadja a gép, hogy mit vettél és mennyi az annyi, kiszámolja, hogy mennyi a fizetendő és már kész is van.
2021. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sőt, bizonyos helyeken az is lehet, hogy a rendeléskor kiszámolják az áfát és azt már akkor kifizetd, így kézbesítéskor már nem kell. Vámeljárási díjat akkor is kell fizetni kézbesítéskor.
2021. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, de én egy egyszerű indiai embertől vásároltam... Hogy számolnak ki bármit is?
2021. aug. 14. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor sehogy, nem automatikus vámeljárás lesz neked, hanem a hagyományos. Értesítést fogsz kapni és be kell küldened a postának a számlát/utalás bizonylatát.
2021. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Számlát nem adott (a kínaiak sem adnak), csupán a Revolutos átutalási bizonylatom van meg, de az tartalmazza a feladó címét, számlaszámát, minden egyéb adatát.
2021. aug. 17. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!