Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online sportfogadás kriptovalu...

Online sportfogadás kriptovalutával (?)

Figyelt kérdés

A külföldi online sportfogadás elég durva adózási szabályzattal rendelkezik, ugyebár a veszteség nem állítható szembe a nyereséggel, ergo konkrétan lehetetlen nyereséget produkálni, illetve akkor is adókötelezettségünk lehet, ha elbuktuk az összes pénzünket, etc, etc...

Azonban vajon mi a helyzet akkor ha kriptovalutával sportfogadok olyan helyen, amely biztosítja annak lehetőségét? Ugyebár a bitcoin és társai akkor válnak adókötelessé amikor fiat pénzre váltják őket, tehát elvileg így el lehetne érni hogy csak a nettó nyereség után kelljen adózni. Lehet ebben a gondolatmenetben ráció?


2021. aug. 26. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, és sokan már készülnek is 2022-re, mert akkor jön a kriptóra az amnesztia meg a kedvezőbb adózás. Szóval tök reális, amit elképzelsz.
2021. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mutass egy oldalt ahol kryptoval tudsz fogadni es a befizeteskor nem valik fiat penzze?
2021. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
sportsbet.io
2021. aug. 27. 17:19
 4/16 anonim ***** válasza:

Sok sikert a Curacaoba bejegyzett cegekhez..


Aztan majd ne sirjal ha ok nelkul zarolnak vagy nem fizetnek..



Ezek a Curacaoba bejegyzett cegek kb 0 likvid tokevel rendelkeznek, nem hiaba oda van bejegyezve a ceg es nem egy EUs orszagba..

Az sem veletlen hogy Hollandia most akarja szigorítani naluk a szabalyozast mert rengeteg visszaeles van a curacaoi irodaknal..

2021. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Milyen jó hogy nem kioktatást kértem hanem az eredeti kérdéssel kapcsolatban véleményt :)
2021. aug. 27. 20:04
 6/16 anonim ***** válasza:

Amikor kijött a szabályozás egyből ráfeszültem erre én is, elméletben működnie kell.

1xbit, betcoin, stake, betmaster, van egy pár ahol anonim számlát lehet nyitni, de rendszerint át is vernek, és nem fizetnek ki, ezért érdemes annyi pénzt (kriptót) tartani náluk, amennyit nem sajnálsz.


Van egy alakuló kriptó brokerage (vagy nem tudom minek nevezzem, gyűjtőoldal), ami hasonló a sportmarkethez, de egyelőre csak pár iroda oddsai érhetőek el, talán lesz belőle majd valami.


Nekem a problémám, hogy legalább bet365 szintű élő fogadás kínálat kéne, és ezt egyelőre csak az 1xbit-nél érem el, de azok minimális nyerés után is tiltanak és törölnek, ha valaki tud ilyet írhatna.


Elég sok irodánál rákérdeztem, hogy van-e lehetőség kripto egyenleget fenntartani, de kivétel nélkül mindegyik fiat pénzes azt írta, hogy be-ki lehet fizetni vele, de az account currency nem lehet kripto.


Örülök, hogy más is reménykedik ebben a lehetőségben.

2021. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen, az anonim accountoknál fennáll a veszély az átverésnek vagy a hirtelen csődnek sajnos...

Meg ugye kripto account currencynél ha hirtelen leesik az árfolyam az is szívás lehet..


Amugy meg őszintén szólva nem nagyon értem a szabályozást. Így kb a kutya se fogja fogadásonként leadózni a nyereményeit,mivel úgy tuti a veszteség, tehát 0 bevétel az államnak. Ha csak akkor valna adókötelessé a nyeremény miután bankszámlára vagy esetleg e-walletre kiutalták, szerintem sokan többen befizetnék a 26%-ot...

2021. aug. 31. 12:04
 8/16 anonim ***** válasza:
Így is sokan befizetik, hidd el. Az állam egyébként buta ilyen szempontból, mert nyilván az a célja, hogy a tippmixet használd. De amíg a tippmixen nincsenek normális line-ok, a live katasztrófa, addig a kutya sem fog odamenni. Ha fejlesztenék, akkor én szívesen használnám. Addig marad a bet és az excel tábla részemről.
2021. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És így tudsz nyereséges lenni? Mármint gondolom azért van excel táblád mert fogadásonként leadózod..
2021. aug. 31. 12:20
 10/16 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy hosszú távon valaki így le tud adózni.

Ha 10 fogadásból 6-ot megnyersz, 2-es szorzókkal (ami kb. rohadt jó, és nem is lehet hosszútávon jobbat produkálni), akkor is 10 ezres alaptéttel keletkezik 2 ezer forint nyereséged, ha a fogadásonkénti adót 30%-nak vesszük.

2021. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!