Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bátyám egyéni vállalkozó,...

Bátyám egyéni vállalkozó, közösen végeztük a munkát. Könyvelő azt mondta ne váljuk kft.-vé ,mert macerás lenne hanem irassunk ügyvédi papírt. Többi lent. Megtámadható a követelés, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Irattunk ügyvédnél papírt, hogy minden ami a tulajdonát képzi, ingatlan ingóság stb. annak a fele az enyém és az is lesz, lejárati időpont nincs megadva. Ügyvédnél aláírta én is és ő is, példányok megvannak. Elmérgesedett a helyzet, szalad a szekér, önző, csak a munkát várja el viszont adni nem akar semmit és dolgozni sem már hónapok óta. Mit tudok kezdeni az ügyvédi papírral? Szét akarok tőle válni.

2021. aug. 31. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Be vagy jelentve hozzá, mint alkalmazott? Vagy milyen jogviszonyod van? Amúgy csinálj saját vállalkozást és dolgozz abban. Én nem tudom milyen ügyvédi papírod lehet, de eléggé sántít nekem, hogy bármi ami az övé a fele engem illet.
2021. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Be vagyok jelentve, fizeti a járulékaimat stb.

Ügyvéd és általunk is aláírt megállapodás, egyfajta szerződés. 7 éve toljuk ezt a vállalkozást nem olyan könnyű ebből kiugrani...

2021. aug. 31. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyanus nekem is ez a papir, foleg hogy nincs idohoz kotve... Az meg hogy ugyved nem tanacsolta a kft-t meg gyanusabb. Vagy nem ert hozza vagy nem tudom miert mondta ezt mert sokkal sokkal jobb lett volna mindkettotoknek.

Szerintem nem fogsz innen penzt latni, de ne legyen igazam

2021. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Könyvelő javasolta, teherautók vannak a vállalkozásban stb. Nagy költséggel járt volna az átírás. Időhöz kötve olyan értelemben nincs, hogy nincs vége dátum, kezdeti van..tehát amíg működik a vállalkozás és gyarapodik azokra a szerzett javakra is vonatkozik.
2021. aug. 31. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj el egy ugyvedhez, 20000-ert meghallgat es elmondja majd hogy mekkora eselyed van...
2021. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!