Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik, ha táppénz...

Mi történik, ha táppénz közben lejár a táppénzre való jogosultságom? Részletek lent.

Figyelt kérdés

6 hónapja vagyok táppénzen kórházi kezelés miatt. Közvetlen előtte sajnos csak 7 hónapig dolgoztam a jelenlegi munkahelyemen. Előtte sokáig munkanélküli voltam. Még kb. 2 hónapig leszek táppénzen.

Jól gondolom, hogy időközben le fog járni a jogosultságom? Ha ez lesz, akkor automatikusan megszüntetik a munkaviszonyomat, vagy csak simán nem kapok több táppénzt és a kieső időre a TB-t is fizetnem kell?

Köszönöm szépen!



2021. szept. 9. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Attól mert a táppénzre való jogosultság lejár még a munkaviszonyod nem szűnik meg (csak akkor ha megszüntetik). Lehet kérni méltányosságból, hogy tovább folyósítsák egyébként. Vegyes az eredmény, hogy engedik-e. De egy próbát megér.
2021. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Azt hittem, a munkaviszonyom is megszűnik. Jó hír, hogy nem. Ha lejár a táppénzre való jogosultságom, akkor nekem kell fizetnem a kieső időre a TB járulékot havi szinten?
2021. szept. 15. 10:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha fizetés nélküli szabadsággal mész tovább, akkor igen. De nem szokták "fizetni" erre az időre az eü. szolgáltatási járulékot (TB), mert egyenlőre ezt nem tudja lekövetni a NAV.
2021. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!