Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV-jelzálogjoggal terhelt...

NAV-jelzálogjoggal terhelt házrész vétenél hogyan kell a NAV-tól kikérni a kiegyenlítés részleteit ? Megvásárolandó 1/2-en van. Ügyvédi levélre nem jött semmi a NAV-tól.

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, a NAV köteles válaszolni a megkeresésekre. Nem szúrt el valamit az ügyvéd?

Mert még ha nincs is jogosultsága adatot kikérni az ügyben, a NAV akkor is válaszol legalább ennyit, hogy nincs jogosultsága az adatkéréshez.

2021. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A sógornő részén van terhelés. Az ügyvéd kapott tőle hivatalos meghatalmazást, eljárhat. Levélben megkereste a NAV-ot már kétszer. Ez zajlik 6 hónapja.
2021. szept. 13. 14:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg rossz helyre küldte, ezért lenne a kérdés, hogy hová kell az ilyen megkeresést postázni ?Megvennénk, eladnák, de a NAV-ot nem érjük utól.
2021. szept. 13. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor küldjön e-papirt, csatolva a meghatalmazást. Vagy menjen be személyesen. Nekem elég furának tűnik, hogy egy ügyvéd egy ilyen bagatel dolgot nem tud elintézni 6 hónap alatt.
2021. szept. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is furcsa, ugyanis kötelesek minden megkeresésre reagálni. Ha nem az kereste meg őket, aki az ügyben eljárhat (akár maga az adós, vagy meghatalmazottja), akkor arról is értesítik őket. Ha sokáig tart egy megkeresés ügyintézésre, akkor arról is értesítik a megkeresőt, kérve a türelmét. Ha kell még valami az ügy intézéséhez, akkor hiánypótlást kérnek.


Egyébként az adóvégrehajtók tesznek jelzálogjogot, vagy végrehajtási jogot az ingatlanra. Tehát az adós lakhelye szerinti igazgatóság végrehajtási osztályára kell küldeni a levelet.


A megkereséshez csatolni kell az ügyvédi meghatalmazást is!

2021. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A levélnek akkor is célhoz kell érnie, ha rossz helyre postázod. Ugyanis a tartalma alapján iktatják és küldik tovább arra az osztályra, amelyikre az ügy intézése tartozik. Lehet, hogy kicsit tovább bolyong a rendszerükbe, de akkor sem 6 hónapig, maximum 1 héttel tovább tart.
2021. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen én is így érzem, hogy valami az ügyvéd részéről került mulasztásra. Tegnap bementem egy NAV ügyfélszolgálatra és általános tájékoztatásként ott is a fentieket írták, amit Önök is.
2021. szept. 14. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!