Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hova tűnik el a feketén adott...

Hova tűnik el a feketén adott fizetés?

Figyelt kérdés
Ha valaki feketén, borítékban kapja a fizetését (vagy egy részét), azt hogy tudja a cég megoldani, hiszen van mondjuk x forint bevétele, abból papír nélkül kiad, az hiányozni fog a "kasszából". Nincs cégem, nem ezért kérdezem.
2021. szept. 13. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Óhh, hát rengeteg megoldás van ennek kiküszöbölésére :) De itt adócsalásra módszereket senki nem fog megosztani veled.

A legegyszerűbb amúgy, hogy a cégnek van fekete bevétele is, abból ki lehet fizetni a fekete béreket.

2021. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Befizetik rá a 30%-os nyereségadót és meg is van oldva.
2021. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem is tippeket várok, tudom, adocsalas ez, csak nem értem, hogyan lehet sokáig fenntartani
2021. szept. 13. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt úgy tudják megoldani, hogy a cég bevétele sem teljesen bevallott a hatóságok felé, így van miből elsumákolni a dolgozók fizetését is.
2021. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A fekete kiadást általában fekete bevételből finanszírozzák. Számla nélkül olcsóbban vállalják a melót, ha pedig valami gyanús lenne a NAV-nak, gyorsan alapítanak egy új céget valami falu széli alkesz papírjaival, annak eladnak mindent, a dolgozókat átjelentik oda, a régit meg bírságolja, aki akarja, úgysincs miből befizetni.
2021. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nalunk pl voltak koltoztetok, megmondtak hogy vagy fizetunk atutalassal, 27% afaval, vagy pedig kpban afa nelkul, nyilvan szamla nelkul. Utobbibol lesz a fekete fizetes.

Masik verzio az lehet hogy pl legalis bevetelt tulaj felveszi osztalekkent, majd azt adja oda boritekban, igy kevesebb jarulekot kell utana fizetnie.

2021. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszer dolgoztam magyar vállalkozónak, bár ott azért alapvetően a bérek kis része ment csak feketén, mert nem volt fekete bevétel. A karácsonyi pénzt kaptuk borítékban, amúgy is elég sok pénze volt, adott ki ingatlanokat stb, vlsz onnan volt. Év közben ami ment ki a cégből adómentesen, az gépjármű költségtérítés címen ment.

Ahol van fekete bevétel, ott meg egyértelmű. Van ahol kb teljes második könyvelés fut a háttérben, sőt olyat is hallottam hogy a munkáltató a táppénzt kipótolja annyira, amennyire kijött volna ha be van jelentve a munkavállaló.

2021. szept. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!