Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 71000 ft tb túlfizetésem van...

71000 ft tb túlfizetésem van a NAV-nál, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

2020 januártól augusztusig én fizettem a tb-t, nem volt semmilyen egyéb jövedelmem, szóval nyilván tudtam róla, hogy ilyenkor én fizetem a tb-t csekken, így is tettem. Viszont ma jött egy részletező papír, hogy 71000 ft túlfizetésem van, én pedig nem tudom elhinni :D


Az nyilván nincs részletezve, hogy ki fizette a tb-t helyettem/nekem (pedig senki???). Megőrülök :D



2021. okt. 8. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Inkább örülj neki:DD
2021. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az adószámládon meg tudod nézni, hogy hogyan lett fizetve. Ha utalva, akkor ott lesz a számlaszáma is.
2021. okt. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bejelentkeztél TB fizetés alá vagy csak fizetted?

Mi van a másik oldalon, elő van írva, és úgy van túlfizetésed

2021. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
21.45: bejelentkeztem, a szokásos T1011, nekem már rutinból megy
2021. okt. 8. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor passz, ez lett volna a tippem
2021. okt. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Adófolyószámlát nézd meg az eBEV szolgáltatásokon belül ügyfélkapun keresztül.

Ha bejelentkeztél járulék fizetésére és annyit fizettél, amennyit kell, akkor tényleg nagyon gyanús, hogy miként keletkezett túlfizetésed.


Én utánajárnék, mert lehet, hogy valami tévedés.


"Viszont ma jött egy részletező papír,"

NAV-nál még nem hallottam "részletező papírról".

Maximum az adófolyószámládat küldték meg, azt el tudom képzelni, mert az olyan részletezőnek tűnik. :) Bal oldalon a kötelezettség előírások/törlések esedékesség/könyvelési dátum szerint, jobb oldalon a befizetések vannak felsorolva, feltüntetve a befizetés dátumát. Igaz?

2021. okt. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

eBEV: [link]

- Szolgáltatások menü

- Adószámla és pótlékadatok

- Adószámla

- Új lekérdezés gomb

- ADÓZÓ-nál kiválasztod azt aki a 'részletező papír'-t kapta, magánszemély vagy vállalkozás

- Lekérdezés inditása

- Vársz 1-2 percet

- jobb alul EREDMÉNY alatt ott lesz a válasz

- megnyitod a PDF-et, és minden le lesz írva

2021. okt. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!