Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A TB-járulék miért több...

A TB-járulék miért több levonásként mint befizetésként?

Figyelt kérdés

18.5% levonás van TB-járulékként a fizetésből. Ami, ha mondjuk bruttó 300-at nézünk az havi 55.500 Ft.


Ellenben, ha a TB-t én magam fizetem be a NAV felé, akkor az csak havi 8.000 Ft.


Van valami különbség? Vagy szimplán ha azt mondom tudom én fizetni a levonás helyett?

Azért jó lenne azt a -példával élve- 47500 Ft-ot megtartani.



2021. okt. 9. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 8000 Ft-os egészségügyi hozzájárulás csak orvosi ellátásra jogosít fel. Magyarul elmehetsz házi orvoshoz, kórházba stb. ingyen.

A tb járulékért "cserébe" kaphatsz táppénzt, csedet, gyedet, álláskeresési járulékot (munkanélküli segélyt), stb. meg majd egyszer nyugdíjat talán.

Tehát nem ugyan az a kettő

2021. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat rosszul írtam, nem egészségügyi hozzájárulás, hanem egészségügyi szolgáltatási járulék.

Ezt valahogy mindig keverem.

2021. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy szimplán ha azt mondom tudom én fizetni a levonás helyett?"


Ilyen nincs. Törvény írja elő a kötelező közterheket és azt, hogy azok kit terhelnek, Neked nincs döntési lehetőséged benne.

Te munkaviszonyban vagy, tehát 18,5 % a társadalombiztosítási járulék, mint bérből kötelezően levonandó közteher, amiért cserébe nem csak orvosi ellátásra, hanem egyéb ellátásokra is jogosult vagy, ellenben azokkal, akik "csak" a havi 8 ezer forint egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetik. Ők ezért kizárólag ingyenes orvosi ellátásra jogosultak, semmi másra.

2021. okt. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Ha becsülettel adózol akkor több, ha feketén akkor van kedvezmenyed.
2021. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk ide felesleges volt Kedves Utolsó hozzászóló!
2021. okt. 11. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem felesleges mert így van
2021. okt. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Nem voltam tisztában a kettő közti különbséggel, azt hittem ugyanaz "jár érte".

2021. okt. 11. 20:29
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem felesleges mert így van"


Ezt senki nem vitatta, de nem erre irányult a kérdés.

2021. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!