Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Súlyadó (gépjárműadó) késedelm...

Súlyadó (gépjárműadó) késedelmes fizetés. Mi a következmény?

Figyelt kérdés

Sajnálatos, és soha nem történt velem még csak hasonló sem, de teljesen kiment a fejemből az idei súlyadó befizetése. Konkrétabban az egyik autóra nem, de a másik a feleségem nevén van, és már eladtuk idén, arra pedig számomra is érthetetlen módon teljesen elfelejtődött az idei adó.


A NAV hivatalos pótlékszámítása szerint 700Ft. kb a pótlék mértéke március óta. Ez valóban mindössze ennyi? Hol tudom befizetni a pótlékot?


Olyat is olvastam, hogy 5 ezer forint alatti késedelmi pótlékot a NAV nem ír elő.


Természetesen felhívjuk a NAV -ot is, csupán érdekelne, hogy tényleg ekkora -e a késedelmi pótlékunk.


Köszönöm előre is!



2021. okt. 12. 01:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell felhívni emiatt a navot. A késedelmi pótlékot valóban nem írják elő ötezer alatt, úgyhogy nem kell aggódni. Az általad kiszámolt pótlék összege teljesen reális a nyomott alapkamat miatt. Nem kell izgulni, fizesd be és kész. Nem lesz késedelmi pótlék előírva. Még ha nagyon aggódsz, akkor esetleg nézd meg év végén a folyószámládat, ha azon látsz késedelmi pótlékot, akkor azt elutalod (de erre nem fog sor kerülni, ezt garantálom neked).
2021. okt. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 1hónapja levelezek a navval,befizetem a súlyadót,de nem írták jóvá ,tehát befizettem mégegyszer és kíváncsi leszek mi lesz.
2021. okt. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Velem is megesett most, hogy késtem. Korábban ugye önkormányzati adó volt és az önkormányzat küldött egy csekket márciusban meg egyet szeptemberben, aztán mindig szépen befizettem. A NAV meg csak márciusban küldött csekket, azt tartsd észben, hogy szeptemberben is fizetni kell... hát elkeveredett. Csak október elején fizettem be.

Neked a 700 forint teljesen reális, mert az alapkamat+5% a késedelmi pótlék, szóval egész évre sem sok.

Úgy tudom, hogy 1000 forint alatti összeggel a NAV nem foglalkozik se plusz, se mínusz, de egyébként ahogy olvastam az idei késedelmi pótlékokat is jövő novemberben fogják előírni.

2021. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A késedelmi pótlékokat 5 ezer alatt nem írják elő, az ezer forintos határ az másra vonatkozik.


Amúgy nagyon egyszerű a megoldás: vagy állíts emlékeztetőt, hogy ne felejtsd el, vagy fizesd be egyben márciusban és akkor le van róla a gond.

2021. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Igen, jövőre befizetem egybe márciusban. 19 ezer forint úgyis az egész.
2021. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is késik
2022. márc. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem küldi ki a nav újra a papírt,ügyfélkapun keresztül kapod meg.
2022. márc. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vanpeterz válasza:
Nekem idén 3 nappal a határidő lejárata után ideiglenesen kivonták az autómat forgalomból. És nem szóltak. A biztosítom szólt, hogy nekik viszont szóltak. Na de kifizettem mindent azóta és nem történt még semmi. Kéne jelezzem valakinek a kifizetéseket vagy automatikusan visszaállítják forgalomba az autót? Van valakinek ilyen tapasztalata?
2022. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!