Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy NAV-os utalásnál...

Ha egy NAV-os utalásnál elírtam a közleményben az adóazonosító jelemet, meg fogják találni, vagy jelezzem nekik?

Figyelt kérdés

Az bankszámlaszám szintén az én nevemen van, amiről indítottam az utalást. Vajon így is tudják majd, hová kell lekönyvelniük?


Köszi!



2021. okt. 14. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelezd nekik a bankszámlakivonatot küld be nekik, én is így jártam 30napig leveleztem velük kb
2021. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jesszus... rendben, köszönöm!
2021. okt. 14. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tragédia, egyszer én is jártam így.

Telefonon jeleztem, ott kaptam egy email címet, ahova elküldtem az utalás igazolást és leírtam a problémát, pár nappal később pedig mikor lekértem az adószámlámat, már le is volt könyvelve hozzám.

2021. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a NAV kizárólag adóazonosító alapján tartja nyilván az adózókat, azért fontos, hogy az a közleményben fel legyen tüntetve, és pontosan.

Ha elírod, és az elírt adóazonosító jelhez találnak adózót (tehát valaki másnak az adóazonosító jele véletlenül), akkor nála írják jóvá a befizetést. Ha nincs ilyen adózó, akkor "kering az éterben" a befizetésed, nem tudnak vele mit kezdeni, és időnként elkezdik "kitisztázni". Megpróbálják kideríteni, hogy ki fizette be és kinek a tartozására.

Ezt a tisztázást könnyíted és gyorsítod meg úgy, ha inkább jelzed nekik írásban a problémát. Az alapján a helyére teszik.


Ha van ügyfélkapud, akkor ePapíron keresztül is tudsz a NAV-nak írni erről.

[link]

2021. okt. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, rengeteget segítettetek!
2021. okt. 15. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!