Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Így üzemeltethetek egy játék-s...

Így üzemeltethetek egy játék-szervert, vagy már ez is adócsalásnak számítana?

Figyelt kérdés

Egy WoW szervert szeretnénk üzemeltetni a barátaimmal. Az ItemShop-ot kriptovalutával lehetne használni. Ez sosem lenne fiat pénzre átváltva, mert a szervergépet, a webszervert, a domaint stb is kriptovalutával bérelnénk-vennénk. Ha több "bevétel" (ami nem bevétel, inkább támogatás) lenne mint a szervergép bérlése az adott hóra, akkor átcsúszik a következőre, ki lenne írva mindig a weboldalon hogy épp medddig (dátum) van fizetve a szerver fenntartása. Ez számunkra non-profit lenne, kérdés hogy más (a nav...) is annak tekinti-e.


Ha ez után is adózni kell, akkor hogy? Hisz sose lenne belőle pénz, a kripto pedig jelenleg nem pénz, nincs elfogadva, még az értékét sem ismeri el a Magyar állam ha jól tudom.


2021. okt. 15. 16:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Fun-fact: Megkérdeztünk egy könyvelőt aki azt mondta hogy ez szürke zóna, de ezen kívül semmit nem tudott mondani, se azt hogy legális, se azt hogy illegális, mégis elkért tőlünk 10.000Ft-ot a nagyjából 10 perces beszélgetésért... :D
2021. okt. 15. 16:53
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Kevered a szezont a fazonnal. A fiat pénzre váltás a kripto tradek árfolyamnyereségére vonatkozik. Te nem kriptózol, hanem szervert üzemeltetsz. Az már részletkérdés, hogy mivel fizetsz. Ha pl egy binance kártyával vásárolsz valahol, akkor is keletkezik amúgy adókötelezettséged, pedig nem váltottad fiat pénzre. Remélem kb érthető mire akarok rámutatni.

Adózás pedig ezer más dologtól függ, amire ennyiből nem lehet válaszolni.

2021. okt. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tehát azt akarod mondani hogy itthon közösségi finanszírozással még kriptoval sem lehet játékszervert üzemeltetni?


Oké, csak mond el mit mondjak még el ahhoz hogy eltudd mondani az adózás menetét. Sose lesz a kripto fiat-ra váltva, csak a szervergép bérlésére lesz költve, nekem és a barátaimnak sem lesz belőle semmi haszna, vagyonosodása.

2021. okt. 15. 17:20
 4/10 A kérdező kommentje:

"Tehát azt akarod mondani "


Jajj ezt félre fogod érteni. Inkább úgy értettem hogy ebből arra következtetek*

2021. okt. 15. 17:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor azt már most csukhatod be, mert kriptoval átlag játékos nem rendelkezik. Egy fillér bevételed sem lesz.
2021. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy nem lehet üzemeltetni kriptóval, csak azt mondom, hogy rosszul értelmezed. Te úgy fogod fel, hogy nincs hasznod belőle. De igenis van. Mert ha nem lenne a bevételed, akkor más forrásból kéne a szervert fizetned. Ergo van hasznod, még ha nem is forintálisan. Szóval lehet így üzemeltetni, csak lehet adóvonzata a dolognak. Ez meg leginkább attól függ, hogy milyen adózási módot választasz.

Kettes voltam.

2021. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát adóznom kell azért mert a játékosok finanszírozzák a közösségi szervert?


Jó elfogadom, csak segíts hogy hogy. Mit válassszak, miből lehet választani, te mit választanál. Mennyit kell adózni. Hogy kell adózni a szerver fizetése után. Mert így nem segítettél kb semmit :(

2021. okt. 15. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja bocs, hogy nem toltam itt full ingyen egy komplett adótanácsadást. Sajnálom, ha úgy érzed, hogy nem segítettem, pedig hidd el, nagyon is sok segítséget kaptál.
2021. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma felkerestünk egy másik könyvelőt, egy ismerős ismerőse így fogadott ma szombaton.


Ő már többet tudott segíteni, elmondása szerint ha valakinek van kriptovalutája az nem adóköteles mindaddig amíg vagyonosodása nem származik belőle, tehát nincs átváltva fiat-ra. Lehet 1000000milliárd forint értékű bitcoin a tárcámban, ameddig bitcoin, és nincs vagyonra váltva, nem kell adózni.


Ő azt mondta hogy a szervergép bérlése (ami havi 5 ezer ft) nem esik bele a vagyonosodásba, legalábbis ha bárki ezt be tudja magyarázni a nav-nak hogy a közösség finanszírozza a szervergép bérlését ezért én vagyonosodtam, akkor egy varázsló.


Nem mellesleg kinevetett hogy havi 5 ezer forintért aggódok, és hogy ez olyan kis összeg hogy a nav is nevetne, ha mégis be kellene fizetni belőle mondjuk 16% szja-t vagy valami.


Illetve nem győzte magyarázni nekem hogy nem azután kell adózni amit veszünk, hanem azután amit kapunk, amennyiben az adóköteles.


----------------------


#8 nem haragszok, de te nem hogy nem segítettél, félre is beszéltél. Amit elmondtál alapból igaz, de nem erre vonatkozik. Ha én adnék bérbe szervert vagy valami, akkor lenne igaz amit te mondasz, hisz akkor abból nekem vagyonom származna.

2021. okt. 16. 21:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, a te dolgod, ha egy olyan könyvelőnek akarsz hinni, aki szerint 16% az szja, lelked rajta :)


És még mindig nem érted a metódust. Én egy szóval sem mondtam, hogy a költség után kell adózni. Sajnos sem te, sem a felkeresett könyvelő nem látja, hogy itt neked van bevételed is, nem csak kiadásod. Ha te bérelsz valamit, amit nem te fizetsz ki, hanem valaki kifizeti helyetted, azzal neked nem keletkezett hasznod? Hát dehogyisnem. Azt sem mondtam, hogy a kriptó tartása után kell adózni, mivel nyilván nem kell. Az viszont nem igaz, hogy csak fiatra váltásnál kell adózni. Ahogy írtam fentebb is, ha kriptóval fizetsz valamiért, akkor ott vizsgálni kell azt, hogy adóköteles lesz-e. De mindegy, nem fárasztom magam, mert vagy nem akarod megérteni, hogy mit mondok, vagy ennyire biztos vagy magadban, nekem igazából mindegy.

2021. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!