Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóvisszatérítés: miért csak...

Adóvisszatérítés: miért csak a gyereket nevelő családoknak jár?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem sajnálom senkitől a pénzt. De a covid nem csak a gyerekes családokat érinti. Az, aki meddő, és emiatt nem lehet gyereke, plusz a covid miatt elveszítette a munkáját, az mit csináljon? Persze, legyen tartalék ilyen helyzetekre. Van, volt, egy részét feléltük, mert enni kellett. De miért van ez a megkülönböztetés? Miért csak a gyerekeseknek jár a visszatérítés? Nem csak nekik jönne jól...
2021. nov. 5. 14:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Orbán, mit vársz tőle? :) Tolja a pénzt mindenhova csakhogy, jövőre is megválasszák
2021. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%
Az allamnak erdeke segiteni a gyerekes csaladokat mert hosszu tavon vissza jon a penz. Ezzel ellentetben akinek nincs gyereke azt majd masok gyerekei kell eltartsak mivel koztudott hogy a nyugdijat nem magadnak hanem masoknak fizeted...
2021. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

Inkább a méhed járjon, ne a szád :D

Viccet félre téve a kormány úgy gondolkozik, ha nincs gyereked akkor b@zd meg magad. Ha akarsz gyereket mindent IS megteszel azért, hogy kegyen.

2021. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Ha elvesztetted a munkádat és gyerekes vagy ugyanúgy nem kapsz semmit, mert az SZJA-t adják vissza.

Alapvetően a munkahely elvesztésére az álláskeresési járadék a megoldás, annak nincs sok köze ajövőévi adóvisszatérítéshez.

De a mostani 3 hónapig minimálbér szintű álláskeresési támogatás nem túl gáláns valóban.

2021. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem túl gáláns. A gyerek kérdés pedig nem rajtam múlt. Sajnos meddő vagyok egy betegség miatt, nem lehet gyerekem. Úgy gondolnám fairnek, hogy nem csak a gyerekes családok kapnak.

Kicsit frusztrált lettem a témától :D De igaz, mit vártam a jelen kormánytól... csak a választás a lényeg :/

2021. nov. 5. 14:50
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
Aki meddő, annak is lehetősége van örökbefogadni. Arra ugyanúgy jár a visszatérítés.
2021. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%

"Ezzel ellentetben akinek nincs gyereke azt majd masok gyerekei kell eltartsak mivel koztudott hogy a nyugdijat nem magadnak hanem masoknak fizeted..."

Addig éveken keresztül ő tartja el a más 3 gyerekét!

A fizetése 60%-át kapja, szaporáék meg adómentesek!

2021. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Igen, van lehetőség örökbe fogadni, 2 éve vagyunk várólistán...
2021. nov. 5. 15:14
 9/24 A kérdező kommentje:
7: Igen, pontosan így érzem én is, 3 gyerekes ismerősöm ellébecolgat egy multinál érdemi munka nélkül, és sokszázezret visz haza az adómentesség miatt. Tudom, nem szabad irigynek lenni, de igazságtalannak érzem.
2021. nov. 5. 15:16
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

#2 "Az allamnak erdeke segiteni a gyerekes csaladokat mert hosszu tavon vissza jon a penz."


Ez sajnos egy tévhit. Amit írsz alapvetően igaz is lehetne, egy idealizált világban. Csakhogy a tényadatok azt mutatják, hogy érdemben nem nőtt a születésszám a különböző családtámogatások bevezetése óta. Az államnak pedig nem okoz plusz bevételt hosszú távon, hogy azokat a gyerekeket támogassa, akik még a családtámogatások bevezetése előtt születtek, vagy azokat akik "egyébként is megszületnének". Pont ez lenne a lényege amit írsz, hogy több született gyerek -> több adóbevétel 20+ év múlva, csak sajnos ez egyszerűen nem működik.

2021. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!