Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA AAM esetén probléma, ha...

KATA AAM esetén probléma, ha kiállítanak a nevemre számlát ami nem tartozik a tevékenységi körömbe?

Figyelt kérdés

Viszonylag friss, KATA-s egyéni vállalkozó vagyok és első sorban szolgáltatást nyújtok kisebb cégeknek ezért alanyi adómentességet választottam.


Természetesen a Metro megtalált, hogy vásároljak náluk (nyilván vállalkozóként) és lehet igénybe is venném, de: én alapvetően ha informatikai szolgáltatást nyújtok (és a tevékenységi köröm is erre vonatkozik) problémát jelent-e, ha vállalkozóként kiállítanak a nevemre pezsgőspohárról és asztalterítőről számlát?

Nyilván "magánszemélyként" vásárolom, de ugye a Metro kártya miatt mindenképp "vállalkozóként" fogom.

2020. július 1-től pedig a NAV is látja a bejövő számláimat, mert kötelező az adószám.


Tehát lehet ebből bármi problémám? (Esetleg kell-e pluszban magyarázkodnom a NAV-nak vagy kaphatok-e miatta plusz ellenőrzést, mert "gyanússá" válok?)


Köszönöm.



#NAV #bejövő számla
2021. nov. 6. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel katás vagy és nincs költségelszámolás, ezért nagy bajba nem kerülhetsz miatta.
2021. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A metróban megkérdezik, hogy magánszemélyként vagy vállalkozóként akarsz vásárolni és úgy állítják ki a számlát. Mi is a katás párom kártyájával intézzük a nagybevásárlást mint magánszemély.
2021. nov. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel KATÁ-s van ezért nem probléma. HA mondjuk Kft-d lenne és TAO szerint adóznál, akkor lenne érdekes, hogy miket akarsz elszámolni költségként...
2021. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, de kft-ként ha nem tao szerint adózik, akkor is problémás lehet az ilyesfajta számla.
2021. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor nem aggódom emiatt. :)


"A metróban megkérdezik, hogy magánszemélyként vagy vállalkozóként akarsz vásárolni"

Köszi, én úgy tudtam, hogy minden esetben áfás számlát állítanak ki a kártya alapján (ami nyilván bekerül akkor a "bejövő számlák" közé)

2021. nov. 7. 00:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha el van számolva a kft-nél akkor van baj. De katásnak kb mindegy. Az ügyvezető felelőssége, hogy milyen számlát akár elszámoltatni, a többi a könyvelő jófejségén múlik, hogy szól-e és kiszedi a zaccos számlákat. Ismerős könyvelője leszarja, ha bemegy egy olyan bizonylat, ami nem kéne azt is elszámolja, míg a mi könyvelőnk mindig szól, ha olyan számla kerül hozzá, amiből később gond lehet.
2021. nov. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-osnak: "...a többi a könyvelő jófejségén múlik". Igen, most azt mondod milyen jó fej a könyvelő, hogy nem foglalkozik vele. Aztán jön egy NAV ellenőrzés, utána meg lehet fizetni. Aztán megy az egymásra mutogatás...
2021. nov. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy akkor jófej, ha nem foglalkozik vele, hanem akkor, hogy ha szól az ügyvezetőnek, hogy xy számla elszámolása kockázatos lehet. Sajnos sok könyvelő leszarja, hogy mi megy be, ha meg revízió van, akkor úgyis az ügyvezetőre fogják. Nem mindegyik ilyen, de nehéz olyat találni, aki alapos és szól, ha van valami.
2021. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!