Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit vizsgál a NAV vagyonosodás...

Stakacs kérdése:

Mit vizsgál a NAV vagyonosodási vizsgálat esetén? Csak azt hogy lett e házunk, autónk, stb., vagy azt is, hogy mennyi pontért vásároltunk Supershoopban, Tescoban, Lidl plus-al stb?

Figyelt kérdés
Esetleg minden olyan számlát összeszámol amihez a nevunk kapcsolodik?
2021. nov. 8. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben lennének még magánszemélyes vagyonosodási vizsgálatok, akkor első körben a nagyobb értékeket néznék meg, hogy miből volt rá fedezet, de régen nem egy olyan ügyet láttam, amikor tételesen végigböngészték a bankkivonatokat.
2021. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Piti dolgokat nem. De ha 150E nettóból lett egy 50M-s házad meg 7-es bömbi arra azért ránéznek.
2021. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 Már nem el lett törölve a feljelentésen alapuló vagyonosodási vizsgálat? Csak úgy random is csinál ilyet a NAV?
2021. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem pl. a munkaköröm olyan, amiben vagyonnyilatkozatra vagyok kötelezve minden évben. Ha vagyonosodási vizsgálat indul valaki ellen, akkor első körben nyilvánvalóan bontják a nyilatkozatát és azt összehasonlítják a tényleges vagyonával. Nagyértékű dolgok szerepelnek benne elsősorban. Nagyösszegű megtakarítások, befektetések, ingatlan tulajdonjogok, vállalati részesedések/tulajdonjogok, gépjárművek, ajándékok, stb., illetve egyéb nagyértékű vagyon tárgyak, pl. festmények, műkincs gyűjtemények. A kutya nem foglalkozik azzal, hogy a Lidl-ben mennyiért vásároltam múlt hétvégén, nem ez a szint érdekli őket.

Ha magánszemély kerül látószögbe pl. a 2-es válaszoló opciója miatt valamilyen úton-módon, akkor valószínű első sorban arra lesznek kíváncsiak, hogy miből vásároltad az 50 milliós házat és a 7-es bömbit. Ezt kell igazolnod. Szintén a kutyát nem érdekli mennyi Auchan pontot váltottál be tegnap a nagybevásárlásnál.

2021. nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem a tegnapi vásárlásra gondolok hanem hogy nem több e az elmúlt 5 ev lidli Aldi ausan Cora posta sparos stb vásárlás a kocsival eltankolt benzinnel es házzal együtt mint az elmúlt 5 evben bevallot jövedelem. Mert ha igen akkor egyértelmű. És 5 év költése ilyen helyeken bőven lehet több tíz milliós nagyságrendű egyutt
2021. nov. 8. 15:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs befizetve valamilyen adó, és már komoly hátralék halmozódott fel hogy mondjuk már szégyenlistára is felkerült az illető, vagy rendőrségi nyomozás okán vannak már csak ilyen vizsgálatok.

De szerintem olyankor is az van, hogy amit a nyomozás kér, annak néznek utána.

Banki tranzakcióknál ez 8 év. Addig őrzik az adatokat.


Annak, hogy mit vallottál be vagy sem az elmúlt 8 évben szerintem nincs jelentősége, ha már 10 éve gyüjtögetsz.

Arra a két évre akár azt is mondhatod, hogy nyerted a pénzt kártyán.

2021. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: "Arra a két évre akár azt is mondhatod, hogy nyerted a pénzt kártyán"


Az után is adózni kell, ha pl. online pókeren nyerted. Vagy bármin.

2021. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Monakóban nyertem, meg svájcban.

Hazahoztam egy táskába kocsival.

Hogy adózzak / minek.

2021. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50 millából már nem veszel normális házat, de lassan már normális lakást se. Hála a CSOK-nak, amit szintén a mi adónkból fizetnek ki a gyerekeseknek. Érdemes azért adózni, hogy aztán arra használják, hogy az egekig drágítsák belőle az ingatlanokat.
2021. nov. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8: Ja, csak senki nem fogja neked elhinni. Ha tényleg úgy van akkor meg a kaszinó ad igazolást és akkor megint ott van, hogy adóznod kellett volna.
2021. nov. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!